Oční stíny – typy stínů

Hedy

Oční stíny – typy stínů

Ačkoliv stíny dokáží zázraky, mnoho žen je nepoužívá, protože se bojí, že si je neumí nanést nebo neví, které si vybrat. Přitom to je tak jednoduché. Stíny jsou důležitou součástí líčení, protože dokáží zdůraznit přirozené stíny očí nebo je pěkně rozjasnit. Dodají tak oku rozjasnění a svěží pohled, navíc je i opticky zvětší.

Pokud je nemáš zrovna dvakrát v lásce nebo si je nestíháš ráno aplikovat, aspoň na party s nimi nezapomeň svoje líčení oživit.

Typy stínů

V obchodech najdeš mnoho druhů očních stínů, a proto můžeš být ze začátku zmatená. Se kterými se můžeš setkat?

Autor obrázku: Debs (ò‿ó)♪

Pudrové oční stíny

Jsou nejobvyklejší a seženeš je snad u každé značky. Nebývají ani nijak náročné na aplikaci, akorát u tmavších stínů by sis měla dát pozor, aby ti neopadaly pod oči anebo si nevytvořila ostré hrany. Nezapomeň stíny roztírat do ztracena! Problém však může nastat, pokud nosíš kontaktní čočky, když ti částečky stínů napadají do oka.

Krémové stíny

Ty nenajdeš většinou v paletkách, ale v malých dózičkách. Jsou mnohem obtížnější na aplikaci než pudrové stíny, protože rychle zasychají a musíš s nimi pracovat velmi rychle. Vyvaruj se jim, pokud máš vrásky kolem očí, protože mají ve zvyku je zvýrazňovat. Velkou nevýhodou většinou bývá, že se krémové stíny slívají do linek, ale to se odvíjí od jejich kvality. Například známé Color tattoo jsou asi nejlepší a neslívají se. Navíc ty barvičky jsou absolutně perfektní.

Jejich zvláštním typem jsou i highlighter stíny, které jsou většinou bílé či lehce nějakou barvičkou přibarvené a dají se použít k optickému otevření očí.

Můžeš sehnat ale i gelovo-krémové oční stíny.

Stíny v tužce

Stíny v tužce mohou být označovány i jako tzv. chubby sticks. Jsou tlusté a jejich aplikace je velmi snadná, jen musíš dát pozor na slívání a pečlivé rozetření do ztracena. Skvěle se vejdou i do malé kabelky, takže si během večera líčení můžeš lehce vylepšit. Nezapomeň ale na ořezávání, kopytem moc dobře oči nenalíčíš. Štěteček zde není potřeba, na rozdíl od pudrových stínů.

Výhodou je také fakt, že pokud tužku velmi dobře ořežeš, dá se jí udělat i pěkná linka.

Autor obrázku: manuela barattini

Pigmenty

V podstatě to ani nejsou stíny, ale prášek, který se dá tak využít. Má totiž univerzální použití. Dá se použít i jako rozjasňovač či do laku na nehty. Nejčastěji se setkáš s třpytivými pigmenty. Aplikace je asi ze všech stínů nejsložitější, vyžaduje to trochu cviku a zručnosti. Rozhodně nic pro začátečnice. Pigment rád opadává pod oči, takže to není nic oslňujícího.

Nalepovací oční stíny

Pokud ti nejde stíny absolutně aplikovat, existuje taková malá záchrana – nalepovací oční stíny. Nanesení stínů trvá 10 sekund a určitě si vybereš z nepřeberného množství typů a vzorů líčení. Nalepovací stíny koupíš už od 59 Kč, nevýhodou ale je jejich jednorázové použití, takže tě vyjdou mnohem dráž.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply