Oční stíny – správná aplikace a kouřové líčení

Hedy

Aplikace stínů

Autor obrázku: peddhapati

Právě aplikace bývá na očních stínech to nejtěžší. Aby byl výsledek perfektní, potřebujeme hlavně kvalitní výrobky. Zapomeň na líčidla z Rodinky a od Vietnamců, protože ty ti moc dobře neposlouží a nedržely by. Obecně se velkou kvalitou pyšnit nemůžou. Zkus vybírat spíše u značek jako je Miss sporty, Essence, Maybelline, Avon, Astor či L’oreal. U těch si můžeš být jistá, že ti nejde o zdraví.

Aplikovat stíny můžeš jak prsty, ale pro začátečnice to není nejvhodnější. Budeš potřebovat štětce. A u nich je potřeba kvalita. U stínů bývá mnohdy přibalen pěnový aplikátor, kterým sice stíny nanést můžeš, ale nedosáhneš takového výsledku a pigmentace, protože stíny pohltí. Pořiď si raději kvalitní štětce, u kterých se raději neohlížej za cenou.

Méně je někdy více, raději nanést stínu méně, než vypadat jako omalovánka. Pokud máš tmavé stíny, tak je nepoužívej na celé oko, ale vystínuj ho se světlejším odstínem, kdy světlý přijde do vnitřního koutku a pod obočí a tmavý do přirozených stínů oka. Zapomeň na nanášení tmavých stínů až k obočí. Působí to dost komicky.

Také nezapomínej ztrácet, tedy roztírat. To je to nejdůležitější pravidlo. Není nic ošklivějšího, než když jsou viditelné přechody. Dobré je se líčit na přirozeném světle, kde uvidíš každý detail.

Kouřové líčení

U kouřového líčení jde opět hlavně o ztracení a je to asi nejpoužívanější styl nanášení stínů. Dají se použít jakékoliv barvy, většinou to jsou dvě nebo tři. Na líčení budeš potřebovat právě stíny, tužku na oči v hnědé či černé barvě – klasická či kajalová, kajalová se dá lépe rozetřít.

Pokud se rozhodneš si udělat kouřové líčení, žádné jiné partie obličeje tolik nezvýrazňuj. A rozhodně zapomeň na červenou rtěnku.

Autor obrázku: greenasian

Zde budeš opět potřebovat kvalitní štětce – jeden velký, jeden střední na roztírání do ztracena a jeden malý na aplikaci stínů. Začínej vždy nejsvětlejšími stíny, které by přes den neměly být moc výrazné.

Světlé stíny se aplikují po celém víčku až skoro k obočí. Poté přijdou na řadu klasické černé/hnědé stíny, které malým štětečkem aplikuj do oblouku a do vnějšího koutku oka. Rozhodně je nenanášej do vnitřního koutku a pod obočí. Můžeš je nanést i lehce pod oči a vytvořit tam linku. Poté si vezmi vetší štětec a stíny rozetři do ztracena.

Poté si udělej spodní linku, můžeš ji nanést i přímo do oka, ovšem to oko opticky zmenšuje. Poté linku štětečkem rozetři.

Pár tipů na konec

Nezapomínej na podkladovou bázi, pokud jsou tvá víčka mastnější. Zabráníš tak slívání očních stínů a zároveň i déle vydrží. Pokud chceš dosáhnout výraznější barvy, tak stíny aplikuj po více vrstvách, nikoliv po jedné silné.

Některé stíny jsou více pigmentované, pokud štěteček trochu zvlhčíš a pak jím stíny naneseš. Stačí to zkusit. Pokud tě trápí malé oči, nedávej si spodní linku do oka a vyvaruj se tmavým barvám – pokud se ale pro ně už rozhodneš, je zde velmi důležité vystínování se světlejší barvou. Také si ale nedělej tlusté černé linky, to oči také zmenšuje.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply