Proč je silný nový sexy?

admin

Ideál krásy se v průběhu času mění. V současné době už jím není vyzáblá postava s vyčuhujícími žebry. Nyní je trendy vysportovaná, silná a především zdravá postava. Přinášíme vám hned 3 důvody, proč si trochu zaposilovat.

Je to prostě tak – být silný je in. Tónované, svalnaté a funkční tělo je novým sexy symbolem pro muže i ženy. Stále se rozšiřující trend mediálních a sportovních společností, které razí myšlenku, že krása přichází v mnoha tvarech a velikostech, je pozitivním krokem k povzbuzení lidí, aby vedli zdravý a aktivní životní styl.

Nejlepší ze všeho je, že zdravé tělo, nikdy nevyjde z módy. Už jste slyšeli o výrazu „skinny fat“? Tento termín nemá v češtině ekvivalent, označuje typ postavy, která je sice hubená, ale nemá dostatečnou svalovou hmotu.

Taková postava vypadá hubeně, ale ve skutečnosti má nezdravý poměr vnitřního tělesného tuku a to škodí jejímu zdraví. Existuje také mnoho lidí, kteří mohou vypadat trochu tlustší, ale jsou ve skutečnosti velmi zdraví. S jakýmkoli cvičebním plánem by vaší hlavní prioritou mělo být udržovat v kondici své tělo zevnitř. Jako bonus však cvičení prospívá i vašemu vnějšímu vzhledu.

 

Níže jsou uvedeny důležité důvody, proč byste měli ke své běžné fitness rutině přidat posilování hmotnosti a silového tréninku.

Spalování více kalorií

Zvedáním závaží a zesílením změníte všechny aspekty svého těla. Lidé s větším množstvím svalové hmoty spalují více kalorií než ti bez ní. Zachování čistých svalů vyžaduje více energie, a proto se v důsledku zvedání závaží může zvýšit vaše klidová metabolická rychlost.

Lepší hustota kostí

Cvičení s váhou je velmi prospěšné pro zdraví kostí u lidí všech věkových skupin. Proces stárnutí je spojen se snížením hustoty kostí a vyšším rizikem zlomenin. Zvažte, jak můžete do tréninku přidat závaží, protože vaše kosti díky silovému tréninku zůstanou silné a zdravé.

Lepší výkon

Pokud si vaše tělo zvykne na zvedání závaží, představte si, jak snadné bude zvedání vlastní tělesné hmotnosti. Větší síla znamená, že vaše každodenní aktivity budou snazší, a pokud děláte nějaký sport, zvýšení svalové síly může výrazně zlepšit váš výkon.

Posílit tělo má tolik výhod a nemusíte se bát, že budete vypadat, že to přeháníte. Pokud nebudete věnovat stovky hodin zvedání těžkých břemen a stravovat se na základě velmi specifického plánu výživy pro budování svalů, je taková pravděpodobnost velmi malá.

Přidáním silového tréninku k vašemu work outu dvakrát až třikrát týdně a jídlem bohatým na bílkoviny budete na dobré cestě k dosažení zdravé svalnaté postavy. Nebojte se zvedat větší váhy. Ale ujistěte se, že začnete se zvládnutelnými, lehčími váhami, abyste se mohli zaměřit na techniku ​​pro 12–15 opakování a pomalu se propracovávat k těžším váhám. Jak zvyšujete váhu, kterou používáte, snižte na 8–10 opakování. Vaše tělo se hned začne přizpůsobovat silovému tréninku, takže začněte ještě dnes.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply