Co dělat, když nesnášíte svou kolegyni

Hedy

Co dělat, když nesnášíte svou kolegyni

Není výjimkou, že se ženy navzájem nemají rády a vzájemně se v práci nesnášejí. Samozřejmě, že pokud spolu pracují dvě ženy, které se mají rády a jsou kamarádkami, tak je to o něco jednodušší, než když spolu pracují dvě ženy, které se přímo nenávidí. Pokud máte kolegyni, se kterou se nemůžete ani cítit, nebo je tou, koho nenávidíte, dokonce šéfová, pak se vám do zaměstnání nechce a nevíte, jak se s celou situací poprat, nebo jestli vyměnit zaměstnání. Nicméně je dost možné, že do této práce chodíte ráda a ráda se jí věnujete, jste spokojená s platem, ale ta vaše kolegyně je to, co nemůžete překousnout.

Co dělat?

Pokud je to možné, zkuste změnit kancelář, nebo poprosit nadřízeného o to, abyste s dotyčnou kolegyní nemusela být v jedné místnosti a abyste se viděly co nejméně. Pokud vám to vyjde, tak máte vyhráno. Pokud ne, musíte vymyslet nějaký fígl, který jí usadí.

Máte pocit, že vás neustále za něco kibicuje a že je to vlastně naprosto zbytečné? Pak své kolegyni sdělte, že ona je tu od toho, aby si dělala svoji práci a nekoukala na to, jestli vy někde uděláte chybu, či nikoliv. Od toho je tu šéf, nikoliv ona. Musíte jí ukázat, že se nedáte, protože jakmile ukážete, že má ona navrch, tak se jejích nemístných poznámek již nikdy nezbavíte.

Jděte na to fikaně

Pokud vidíte, že má tendence se povyšovat a ukazovat, že je něco víc, tak jí ihned zabrzděte a promluvte si s ní jako s „kamarádkou“. Zeptejte se jí, proč má potřeby se takhle chovat a co jí vede k tomu, aby se nad vás vyvyšovala. Řekněte jí, že osobní problémy se dají řešit jinak, než že budete shazovat kolegy kolem sebe. Vždycky je nutné vědět, co na koho platí a klidně si prostudujte i nějaká psychologická témata, kde najdete inspiraci a způsob, jak s dotyčným mluvit a jak jej přelstít. Dozvíte se, jakým způsobem s danou osobností jednat tak, abyste jí měli v hrsti.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply