Víte, jak vzniká závislost na mobilu?

Hedy

Víte, jak vzniká závislost na mobilu?

Závislostí je mnoho, některé jsou vážné, některé nevinné. Mezi ty nevinné patří i závislost na mobilu. Jak vzniká a proč se nám vůbec stává? Možná si to ani neuvědomujeme, ale takových, kterých je na mobilu závislých, je skutečně mnoho a můžeme to být klidně i my. Jak to poznáme? Dokážete si představit, že mobil klidně na půl dne někam odložíte a nebudete ani vědět kam? Možná ano  a možná také ne.

moritz320 / Pixabay

Pokud jste nervózní v momentě, že mobil nedržíte zrovna v ruce, pak je něco špatně. Nezvládáte situace, kdy váš přístroj hlásí, že má slabou baterku a vy u sebe nemáte nabíječku?

Máte více nabíječek? Jednu máte doma u postele, jednu v obývacím pokoji, další v práci a v autě vám nabíječka také nechybí? I to o leda čem vypovídá. Mobil je věc, bez které spousta z nás již nedokáže fungovat a která pro něj znamená skutečně mnoho.

Nejde už jen zdaleka o to, že si z mobilu můžeme zavolat, ale jde také o to, že v něm máme internet, který nám také způsobuje určitou závislost a pokud chceme být v obraze a ve spojení, tak na něm neustále visíme. Proto také vzniká závislost na mobilním telefonu. Možná máte pocit, že vy bez mobilu dokážete fungovat, ale otázka je jak dlouho.

Člověk ten malý přístroj nosí stále u sebe a stále řeší to, kam si jej položil, kde jej nechal a jak moc je nabitý. Kolikrát se i v noci budíme a kontrolujeme, zda nám někdo nenapsal, i když je to s největší pravděpodobností nesmysl. Také po probuzení bývá mobilní telefon tou první věcí, po které sáhneme a před spaním tou poslední věcí, kterou odložíme.

Pokud navíc máme někoho, kdo je nám velmi blízký, ale nemůžeme s ním být v jedné domácnosti například, tak jsme s ním v neustálém kontaktu a tím víc je pro nás mobil skutečně důležitý. Zkuste někdy bez tohoto malého zázraku fungovat, aniž byste se cítili jako tělo bez duše. Nebude to určitě vůbec snadné.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply