Zelená káva – pomocník při hubnutí a detoxikaci?

Hedy

Zelená káva – pomocník při hubnutí a detoxikaci?

Zelená káva je v poslední době považována za zázrak, který Vám dopomůže ke shození nadbytečných kilogramů a pročištění organismu. Co je na ní tak úžasného?

Co je zelená káva?

Zelená káva je v podstatě klasická káva, získávaná z běžného kávovníku, jen s tím rozdílem, že neprošla procesem pražení. K dostání je ve formě tabletek nebo tobolek.

Jaké jsou její účinky?

Protože je nepražená, obsahuje vysoký podíl kyseliny chlorogenové a polymerických fenolů, které snižují hladinu cukru v krvi, omezují chuť na sladké a podporují odbourávání tuků. Navíc také zrychlují metabolismus a detoxikují organismus. Tak jako se v minulosti za zázračné spalovače považovala černá káva, zelený čaj, ananas nebo chrom, dnes se k nim řadí i právě nově objevená zelená káva.

Je silným antioxidantem, zlepšuje stav oběhové soustavy a srdce, slinivky či ledvin. Omezuje vznik cukrovky nebo výskyt celulitidy, dodává energii a čilost. Jelikož je zelená káva přece jenom káva, měli byste omezit příjem klasické kávy a dopřát si jen pár šálků za den. Vše doplňte dostatečným pitným režimem, nejlépe ve formě čisté neperlivé vody nebo neslazených čajů.

Má nějaká negativa?

Pokud se upneme pouze na spasení zelenou kávou (i když se budeme nadále nezdravě stravovat bez sebemenší změny k novému stylu života), je však její účinek téměř zanedbatelný, což potvrdily provedené vědecké výzkumy. Největší problém je údajně v hlavě, a daleko důležitější je účinek psychický, tzn. pozitivní přístup k dietě i cvičení, odhodlání, motivace, pevná vůle a silná osobnost.

Jedna z prvních lékařských studií na toto téma, která byla provedena v Americe, porovnávala vliv zelené kávy na hubnutí u šestnácti osob. Jelikož zásadně změnili svůj jídelníček a začali se pravidelně hýbat, shozené kilogramy na sebe nenechaly dlouho čekat.

Bylo jim oznámeno, že s pomocí zelené kávy zhubnou až dvojnásobek váhy, kterou by shodili bez zelené kávy při stejném stylu života, a tato motivace příznivě ovlivnila průběh hubnutí. Kam se tedy všechen odbouraný tuk ztratil? Přesunul se do jater a vnitřního tuku, který je mnohem nebezpečnější než ten povrchový. Zelená káva totiž v těle zvyšuje odolnost vůči inzulínu a podporuje ztučnění jater a zvýšení krevního tlaku.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply