Jak mít více času aneb požírače času

Hedy

Jak mít více času aneb požírače času

Autor obrázku: el7bara

Jistě to také znáte …do něčeho se pustíte, má to trvat jenom malou chvíli, ale nakonec se z toho stane třeba i pár hodin. Problémem velké spousty lidí totiž dnes je, že nedokáží efektivně vynakládat svůj čas, a tak ho mají věčný nedostatek – kdyby si přitom vše rozvrhli, ještě by jim velká spousta času zbyla a pomalu by ani nevěděli, co dělat.

Když už něco dělám, tak pořádně!

Jistě také znáte pořekadlo „když už něco dělám, tak to dělám pořádně“ …a není to pouze výplod našich starších spoluobyvatel …je to totiž velmi pravdivé. Pokud neuděláte něco pořádně, je to, jako by to nebylo vůbec.

Je to stejné jako v práci …pokud neuděláte požadovanou práci tak, jak bylo určeno, jednoduše nedostanete zaplaceno – má-li tedy být Vaše práce skutečně kvalitní, vykonávejte pouze činnosti přímo s ní spojené a žádné jiné!

Nechatovat

Mnohým se může zdát chatování s přáteli jako odreagování se nebo čerpání inspirace …ovšem i takové odreagování se či čerpání inspirace se můžou zvrtnout a sebrat Vám i několik hodin Vašeho času, který jste chtěli využít někde úplně jinde. Je tedy vhodné se při své práci odhlásit ze sociálních sítí (facebook, twitter, badoo, lidé.cz apod.) a zrovna tak i z aplikací sloužících k chatování či k telefonování (skype, icq apod.).

Hudba

Autor obrázku: S Diddy

Pokud zkrátka nesnesete ticho, pusťte si hudbu. Je ovšem nutné předem uvážit, jaký styl hudby zvolíte – ne všechna hudba totiž může mít pozitivní působení na Vaši mysl a tím pádem i na Vaši práci.

Obecně je známo, že „tvrdé“ žánry, jako je třeba metal, člověka příliš rozptylují, upoutávají ho a v mnoha případech i zastiňují jeho mysl – proto je tedy dobré volit spíše hudbu klidnější, která nebude příliš poutavá, ale spíše bude navozovat lepší atmosféru.

I mobil je nepřítel …

Při své práce bychom měli odložit i svůj mobil …protože pokud se zbavíme všeho rušivého v našem okolí, začneme si to vše kompenzovat právě mobilem …sms, volání si, hraní her, poslech hudby …ne vždy to vše musí být na škodu, ve většině případů je to ovšem dalším velkým žroutem času, který Vám nedá chvíli klid.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply