Jak zkrotit stres a tím vylepšit váš dosavadní vztah s partnerem – 1. díl

Hedy

Jak zkrotit stres a tím vylepšit váš dosavadní vztah s partnerem – 1. díl

Jste jedním z českých lidí pociťujících stres, který však negativně ovlivňuje váš vztah s partnerem? Pokud ano, čtěte dál! Zde jsou různé tipy od psychologů, lékařů a alternativních terapeutických praktiků, které zdůrazňují, jak aktivně bojovat proti stresu.

Autor obrázku: Emily White

Převezměte kontrolu nad realitou

Když se něco stane a vy zneklidníte, zastavte se a dejte si několik hlubokých nádechů. Řekněte si, že jste schopní se vypořádat s tím co je. Jednou z dovedností je také přijmout pomoc od ostatních a pamatujte si, že většina věcí se vám stanou, nemusí nutně znamenat hned konec světa. Snažte se zůstat pozitivní. Zvažte své možnosti a rozhodněte se, co můžete mít pod kontrolou a co můžete změnit, následně si vytvořte plán na změnu.

Udělejte si čas

Jen se na chvíli zastavte, zkuste se soustředit a zhluboka se nadechnout. Dýchejte nosem a dovolte vašemu žaludku, aby se v klidu rozšířil. Můžete to udělat i v rušném prostředí, abyste se uklidnily.

Meditace může být to pravé pro vás

Začněte svůj den 15 minutovou meditací či jenom přemýšlením, která vám pomůže si různé věci ujasnit, zapamatovat si a hlavně si vybrat směr jakým se bude váš den ubírat. Pokud jste schopni tohle to praktikovat pravidelně, studie dokazují, že doslova přeprogramujete svůj mozek na pozitivní myšlení.

Zvládejte vztahový stres

Láska může být vše, co potřebujete, ale jelikož žijeme v napětí, budeme zanedbávat jeden druhého. Pokud jste ve stresu, přenášíte to také na vašeho partnera a naopak. Zachytáváme emoce jeden druhého. Až příliš často jsme svázáni negativními emocemi a přicházíme tak o milované. Vždy hledejte pozitivní a konstruktivní řešení problémů. Zaměřujme se na lásku a štěstí.

Autor obrázku: CherryPoint

Zapotit se při práci

Fyzická aktivita může mít velký vliv na stres. Lidé, kteří ji vykonávají, mají o 30% nižší riziko deprese. Cvičení zvyšuje produkci endorfinů. Obojí, jak jemné, tak intenzivní cvičení může také působit jako forma meditace, která vám pomůže vypnout od starostí, které vás trápí. Nakonec máte také větší šanci na lepší noční spánek. Cvičení je prostě efektivní boj proti stresu.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply