Adidas

Hedy

Adidas

V současné době jde o jednu z největších módních značek v oblasti sportu na světě. Její začátky provázela skromnost a konkurence vlastní rodiny.

Rodina – vlastní konkurence

Autor obrázku: jade_vader

Jméno značka získala po svém zakladateli Adolfu Dasslerovi, německému obchodníku, který žil v letech 1900 – 1978. Jeho vize zněla, aby každý sportovec měl kompletní vybavení. Začal s výrobou kvalitní a pro sportovce tolik důležité perfektní obuvi. Po válečném období založil Adolf spolu se svým bratrem Rudolfem menší firmu s pěti desítkami zaměstnanců. Netrvalo však dlouho a Rudolf si roku 1948 zakládá vlastní značku – Puma. Dodnes jsou sídla těchto světových sportovních značek v německém městečku Herzogenaurachu.

Fotbalová reprezentace v adidaskách vítězí

Velký krok firma Adidas zaznamená roku 1950, kdy vytvoří perfektně padnoucí tréninkovou obuv a roku 1954, kdy vybaví celé fotbalové reprezentační družstvo Německa a to v tomto roce na mistrovství světa zvítězí. Od té doby je Adidas hlavní partner německé fotbalové reprezentace a postupně i mnoha dalších.

Olympijské hry a Dick Fosbury se svým flopem

Znatelný je i rok 1968, kdy na Olympijských hrách zvítězí Dick Fosbury v atletické disciplíně Skok do výšky. Úspěch mu přinese nejen jeho styl, který se dnes běžně skáče – flop, ale i lehká, prodyšná obuv – běžecká bota Tokio 64.

Autor obrázku: TRÈS BIEN

Nové logo Adidas

V roce 1972 vzniká nové, dnes velni známé logo Adidas – trojlístek, symbolizující tři zemské desky. To už je Adidas výhradním výrobcem fotbalových míčů na světě a také od roku 1970 oficiálním výrobcem těchto míčů pro Mezinárodní fotbalovou federaci (FIFA). Adidas je také sponzorem nejlepších fotbalových klubů na světě – sponzorují Real Madrid, Bayern Mnichov, FC Chelsea.

Fenomén Adidas dnes

V současné době je Adidas akciovou společností, kterou vede Robert Louis Dreyfus. Firma má sídlo v německém Herzogenaurauchu, další důležitá města jsou Portland a Hongkong a poté ještě 80 dceřiných společností. Koupí značky Reebok získává Adidas vstup na americkou půdu a v dnešní době je Adidas znám po celém světě jako výrobce převážně sportovního ale i běžného oblečení.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply