Fox

Hedy

Fox

Autor obrázku: Adam Robinson

Někdy se stane, že vznik módní značky je cílený, a zakladatel se až moc touží prosadit na trhu, že mu to zkrátka nevyjde. Naopak jsou zas případy, kdy vznik oděvní značky ovlivní čistá náhoda a většinou pouhopouhá reakci na poptávané zboží.

Od motoru k oblečení

Tak vzniklo značka pro běžné a sportovní oblečení Fox. Historie se začala psát roku 1974, jako firmě Moto-X Fox. Tehdy neměla s oděvy žádnou spojitost a soustředila se na motory. Když se ji podařilo vyvinout výkonné součástky a inovativní systém v možnostech zavěšení kol, rozhodla se prezentovat svoji práci tak nějak komplexně.

Závodní tým a kombinézy

Založila tedy vlastní závodní tým motokrosu a navrhla jim i vlastní sportovní kombinézy. Spojení barev žluté, oranžové a červené se ukázalo jako velice dobře zvolené a po kombinézách byl zájem z řady běžných lidí.

I pro volný čas

Značka Fox tak na poptávku reagovala velice svižně a v poměrně krátkém časovém sledu za sebou představila veřejnosti další kousky oblečení, jak pro sportovce, motokrosaře, ale i volný čas.

Doplňky pro motokros

Díky svému bohatě nabízenému sortimentu slaví značka úspěch po celém světě. Oblíbené jsou jak helmy, chrániče i kvalitní motokrosové boty, tak jiné, běžné oblečení. Dnes je značka Fox uznávána všemi milovníky motokrosu, motorek či závodníků really jako symbol těchto adrenalinových sportů.

Hvězdy propagují značku

Autor obrázku: Mike Shelby

Propagaci značka Fox soustředí na sponzoring velkých hvězd motosportu, jako Rickyho Carmichaela či Jamese Stewarta a mnoho jiných. Ve svých marketingových kampaních se zaměřuje i na běžného občana a výjimkou nejsou ani ženy.

Nové materiály a nové oblečení

Kolekce obsahují tak trika, tílka, mikiny, bundy, vesty, také plavky, kraťasy, kalhoty nebo svetry. Fox Head Racing stále zůstává poměrně malou rodinnou firmou, ale vlastní práce svědčí o velikosti. Tým odborníků pracuje na zušlechťování materiálů a vývoj nových prvků, prodej expanduje do celého světa a nyní má zastoupení asi v padesáti zemích zeměkoule.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply