Buďte optimistkou

Dana

Všichni lidé na celém světě máme k něčemu nějaký vztah. K rodině, partnerovi, přátelům, zvířecímu mazlíčkovi, k práci, oblíbené restauraci, k nemilejší knížce…ale jaký opravdový vztah máme sama k sobě?
Kolik z vás si kdy řeklo, jak vám na sobě záleží, co pro sebe vlastně hezkého a užitečného děláte?

Je od vás očekávatelné, že starosti vašich blízkých budou i vaše starosti. Ale záleží jen na vás, jak moc si je pustíte k tělu a do vaší mysli.

Jistě každý z nás zná typickou frázi, kterou zajisté používáte vy, a to:,,Já mám svých starostí dost“.
Chcete proto slyšet a vnímat trápení druhých, i když jsou to blízké osoby?

Ano, samozřejmě, že si dotyčného vyslechnete, budete s ním soucítit a chápat ho. Ale do jaké míry se tím budete zabývat a trápit se s ním, je jen na vás.

Buďte optimistkouLidé jsou různí, někteří prožívají do sebemenší maličkosti všechny trable s tím druhým. Řeknu vám, že to není vůbec správné. Pochopení, vyslechnutí, vcítění a nabídnutí pomoci je samozřejmostí, protože vám na vaši blízké osobě záleží, udělá to zřejmě každý, kdo nemá srdce z kamene a dovede člověka povzbudit. A o to jde, být vždy tím optimistou, i když se to třeba o vás vůbec netraduje, ale v ten daný okamžik to není důležité. Důležité je, abyste dokázali kolem sebe šířit dobrou a pozitivní energii, aby si ji z vás ten druhý, který má starosti, vzal a dokázal na problém nahlížet podobně jako vy.

Proto, neberte si potíže ostatních osob, tolik k srdci, jistě i vás to zasáhne, ale nikdy nesmí tolik, jak toho druhého. Buďte vždy nad věcí, z prvního hlediska, že váš kamarád nebo rodič ve vás hledá oporu a jisté povzbuzení, že všechno dopadne dobře, a že se vše srovná.

A z druhého hlediska…i na vás to působí, i když to nejsou doslova vaše starosti, rozladí to vaši psychiku, vaše zdraví, vy si toho však na sobě nemusíte povšimnout, ale nevíte a nevidíte, co se děje uvnitř vašeho těla. A věřte, že vašemu zdraví i cizí starosti nepřidají.

Určitě pomozte vašim blízkým, jak jen budete moci, ale hlavně nespadněte do stejného splínu jako oni, to je to nejhorší, co můžete udělat.

Pamatujte, důležité je hlavně myslet sama na sebe! Vy sama nejlíp víte, že to nemyslíte sobecky a ani to tak není a nikdy nebude.

autor: Dana Boudová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply