Nejslavnější koktejly – Mojito

Hedy

Nejslavnější koktejly – Mojito

Ke správné párty patří i správné pití a neméně pak dobrý koktejl, tedy míchaný nápoj, tradičně alkoholický z několika složek.

Původ slova „koktejl“ se nedá přesně určit. Jedni tvrdí, že podle mexické princezny, která míchané nápoje připravovala, jiní zas podle míchátek, silně připomínající koňský ohon (tail), a další zas, že pojmenování vzniklo podle francouzského názvu pro nápoj z vína.

Ať tak či jinak, jisté je to, že koktejly se připravují již řadu let, desetiletí a dokonce již několik století. A jistou velmocí na koktejly je ležérní a slunná Kuba. Zde se zrodily slavné koktejly jako Piňa Colada, Cuba Libre, Tai Mai a mnoho dalších.

Autor obrázku: Ines Hegedus-Garcia

Mojito

Lahodný letní drink, který skvěle osvěží a neobejde se bez něj pravá letní párty u bazénu. I když se objevují i jeho nealkoholické verze, pravé Mojito je alkoholické. Nápoj je tak skvělý, že si získal příznivce po celém světě a i mezi slavnými lidmi, jako například spisovatel Ernest Hemingway, který jej zahrnul i do svých románů.

Původ Mojita lze vystopovat dokonce v Anglii, ale ta pravá receptura, jakou dnes známe, vznikla právě na Kubě, přimícháním pravého kubánského bílého rumu.

Na Mojito si připravíme:

  • 4 cl bílého rumu (nejlépe karibského či kubánského)
  • limetkový džus
  • limetku
  • sodu
  • lístky čerstvé máty
  • tmavý cukr

Limetku nakrájíme na plátky, přidáme asi tři lžičky třtinového cukru a lístky máty, které drtíme tak, aby se uvolnilo aroma. Vložíme kostky ledu (ideálně ledové drtě) a nakonec vlijeme rum a sodu. Ozdobíme a pijeme jen a pouze brčkem.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply