Vztahy

Jak zkrotit stres a tím vylepšit váš dosavadní vztah s partnerem – 2. díl

Jak zkrotit stres a tím vylepšit váš dosavadní vztah s partnerem – 2. díl

Po první části článku o tom, jak předejít stresu a s ním spojeným potížím ve vztahu je tady druhá část, která přináší další typy, jak se vyhnout stresu a tím i špatné náladě s parterem a doma.

Autor obrázku: LoneWolf87

Použijte svůj čas produktivně

Pokud jste ve stresu z pracovních povinností či zkoušek, zastavte se, udělejte krok zpět a udělejte si plán, jak efektivně využít váš čas. Upřednostňujte důležité úkoly jako první – budete překvapení, kolik z vás ztrácelo čas nedůležitými úkoly. Velmi důležité je nenechávat ty nejdůležitější věci až nakonec.

Udělejte si čas pro kvalitní spánek

Být ve stresu je jedním z hlavních příčin nespavosti a nedostatek spánku přispívá k ještě vyšší úrovni úzkosti a možným hádkám s partnerem. Odborníci na spánek doporučují si vytvořit určitou rutinu a držet se jí. Nejlépe se pokusit jít spát a vstávat ve stejnou dobu každý den.

Udělejte si čas ukončit vše, co děláte ještě před tím, než se dostanete do postele. V dnešní uspěchané technické době to znamená žádné mobily ani počítače nejméně jednu hodinu před zalehnutím. Může vám také pomoci teplá koupel či teplý nápoj. Velmi účinné jsou tzv. ,,hot water bottles“ láhev, do nichž si jednoduše před spaním dáte horkou vodu a můžete jej využít jako vyhřívaný polštář.

Využívejte moudře svůj volný čas

Děláte něco, k čemu vás nemotivuje moc, peníze či sex? Pokud je odpověď ne, budete si muset udělat čas pro hudbu, umění, čtení, kino, jízdu na in-line bruslích, tanec nebo cokoliv jiného, co by vás mohlo zajímat a bavit. Zkuste trávit více času s lidmi, na kterých vám záleží, jako jsou rodina a přátelé, partner. Přemýšlejte o tom, s kým trávíte svůj volný čas a položte si otázku: Chci s nimi trávit více času?

Autor obrázku: Mark Morgan

Vyhněte se alkoholu, tabáku a kofeinu

I když vám připadá, že vás alkohol uvolňuje, bohužel je to jenom na určitou dobu. Den poté, co jste požili alkohol, budete mít ještě více stresových hormonů. Pokud jste pod tlakem a ve stresu, je třeba vyhnout se alkoholu. Kofein zvyšuje hladinu primárního stresového hormonu kortizolu, takže máte pocit, že jste ještě více nervózní a ve stresu. Bylo zjištěno, že velká dávka kofeinu napodobuje příznaky úzkostných poruch. Dejte kávě sbohem, a pokud musíte mít alespoň nějaký přísun kofeinu, uvařte si zelený čaj.

Dopřejte si masáž

Masáž je určena k uvolnění napětí svalové hmoty, což je hlavním a přímým důsledkem vedoucím ke stresu. Masáž jemně protáhne tělo a pomáhá uvolnit napětí. Masáž také navozuje hlubokou relaxaci, když mysl zcela vypne od běžných každodenních myšlenek, které budují stres. Uvolňuje endorfiny a tím tak přivozuje dobrý pocit.

Vypořádat se s pracovním stresem

Práce je jednou z hlavních příčin stresu. Soustředit se – Využít všechno vaše soustředění a nasměrování jej k jedné důležité úloze znamená, že budete pracovat lépe, rychleji a s větší přesností.

Vypněte alarm, který vám dá vědět o každém příchozím emailu. Oni zřídka potřebují každou odpověď ihned a signál vám může snadno ovlivnit vaše soustředění se a odvést vás tak od úkolu. Místo okamžitého odpovídání na každý email zvlášť si to rozdělte do tří nebo čtyř časových úseku denně.

Procházka kolem bloku v době obědu alespoň 3 až 4 krát týdně, cvičení a čerstvý vzduch jsou nádherným stresovým spalovačem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *