Město světel vás provede krásou francouzských uliček a památek

Anne Marie Claire

Klikatící se dlážděné uličky, prvotřídní bulváry s restauracemi, staré obchůdky s veteší, nákupní centra s oblečením a suvenýry a především mnoho památek, které stojí navštívit ve všech ročních obdobích – to všechno a mnohem víc je Paříž. Hlavní město Francie, jež leží v regionu Ile-de-Re v pánvi ohraničené Montmartre, Belleville, Chaillot a Montparnasse, se pyšní nesčetným množstvím památek. Avšak milovníci nočního života si zde také přijdou na své.

Historická lákadla

Paříží ročně projede až dvacet miliónů turistů, kteří jsou naprosto unešeni z místních památek. Pojďte si udělat také menší výlet po náměstích, ulicích a zastavte se na výhled, jež vám ukáže větší část „Města světel“ všech umělců a milovníku rušných čtvrtí.

Kouzlo města lásky

V hlavním městě Francie můžete navštívit hned několik muzeí. Z nichž mezi ty světově nejznámější a nejnavštěvovanější patří: Muzeum Louvre a d´Orsay. Vstup do Louvru pro občany EU ve věku 18- 25 let je zdarma a jinak stojí 9,5 €. Do překrásného Muzeum d´Orsay stojí také 9,5€.

Pokud budete mít zájem, tak si také můžete pořídit vstupenku na 2-6 dní od 32 až po 64€, která vám umožní podle vaší chuti chodit po památkách po celé Paříži. Jsou v ní zahrnuty muzea, výstavy, památky, kostely, zámky atd. Například: Arc de Triomph, Museum de l’Armée, Musée national d’Art moderne Centre Pompidou, Cité des Sciences et de l’Industrie – La Villette, Conciergerie, Louvre, Musée d’Orsay, Panthéon, Musée Picasso, Musée Rodin, Sainte Chapelle, věže Notre Dame, Zámek Versailles, Trianon, Fontaibleau, Vincennes a mnoho dalších.

Doprava

Přemisťovat po Paříži se můžete metrem, které je v provozu od 5.00 do 0.30hod pomocí celkem 13 linek, jež vás podzemními tunely provezou skutečně celou Paříží. Nebo můžete také využít RER, což je příměstská železnice, která funguje do 24.00hod a umožní vám také velice jednoduchou přepravu po městě.

Autor: AnneMarieClaire
Foto: http://www.sxc.hu

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply