Konečně jsem se vyspala!

Hedy

Konečně jsem se vyspala!

Jak mít kvalitní spánek? Pokládáme si tuto otázku nezřídka ráno, když vstáváme. Ale co vše by jsme měli udělat, abychom ráno vstali a bylo nám dobře a nebyli jsme všude rozlámaní a necítili se, jakoby nás přejel parní válec?

Zajistěte si komfort

Hodně důležitý je vzduch v místnosti, kde spíte. Neměl by být příliš suchý ani příliš vlhký. Je dobré v místnosti přes den větrat, i když je topná sezóna a pokud máte moc suchý vzduch, je dobré si pořídit zvlhčovač vzduchu, nebo odpařovač.

Další věcí je kvalitní postel, matrace, ale i polštář, na kterém spíte. Pokud máte rádi hodně pod hlavou, není to moc dobré na krční páteř a možná právě proto vás bolívá hlava. Správně by hlava měla být v úrovni ramen a neměla by být ani výš, ani níž.

Autor obrázku: Alyssa L. Miller

Neméně důležitý je čas na odpočinek. Člověk by měl spát přibližně 6-8hodin denně, aby se opravdu cítil vyspaný, odpočatý a necítil se unavený. Pro mnoho z nás je to nadlidský úkon, ale měly bychom toto pravidlo aspoň trochu dodržovat. Správný název pro pravidelný spánek je spánková hygiena.

Pokud je léto a noci někdy bývají chladné, i když v bytě je horko, není dobré pokud máte postel v blízkosti okna. Mít v noci okno otevřené, hlavně pokud v spíte odkrytí, nebude úplně vhodné. V bytě se totiž zpotíte a pak vás ofoukne  studený vzduch a hned máte rýmu, angínu, nebo nastydnutí ledvin.

Proto je dobré větrat ráno a večer a na noc buď okno úplně zavřít, nebo ho nechat na ventilaci. Je to skoro to samé jako když si sednete do rozpáleného auta a pustíte klimatizaci… než klimatizace začne pořádně fungovat, jsme zpocení úplně všude a pak se divíme, že jsme nemocní.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply