10 dietních super triků

Hedy

10 dietních super triků

Autor obrázku: CherryPoint

Pokud chcete snížit váhu, zhubnout, je potřeba se více hýbat, jíst zdravě, méně a pravidelně. Ale to každý ví. Pokud vám ale už docházejí nápady, jak vlastně na to a aby to už konečně fungovalo, můžete se inspirovat.

Etikety

Nezapomeňte se dívat potravinám na zadní obaly, mnohdy vás totiž může překvapit, co obsahují. Často v nich můžeme najít skrytý cukr 11, který se snaží výrobci dostat do produktu různou cestou – jako sacharózu, fruktózu, maltózu, laktózu, dextrózu nebo maltodextrin.

Počítejte kalorie

Stáhněte si aplikaci do mobilu, která vám vypočítá, kolik kalorií obsahuje určité jídlo. Bude se vám snadněji odolávat zmrzlině, když budete vědět, jak dlouho by vám trvalo ji spálit. Snadněji se poté vydáte po zdravější cestě.

Činnost proti mlsání

Když si najdete činnosti, která vám bude bránit v mlsání, bude se vám lépe odolávat. Pokud vás vždycky přepadnou chutě, vyčistěte si například zuby nebo se zhluboka nadechněte a meditujte. Nebo si můžete představovat slova, kterých chcete dosáhnout nebo vysněnou postavu. Mlsat hned nebudete chtít.

Jídlo před setměním

Určitě víte, že večer už by se nemělo tolik jíst, natož mlsat. Dejte si tedy za cíl, že budete jíst jen za slunečního svitu a po setmění už se jídla ani nedotknete. Je navíc prokázáno, že když sluneční světlo zasahuje sítnici, odesílá zprávu do jater a ty pak efektivněji metabolizují tuky.

Nekoukejte se na televizi

Televize neprospívá ničemu. Proto to s ní nepřehánějte, neměla byste se dívat více jak 10 hodin týdně.

Autor obrázku: Maegan Tintari

Slimky

Začněte se oblíkat do úzkých kalhot, které vám ihned ukážou, jestli príbýváte nebo ubíráte na váze. Pokud byste totiž nosila volné oblečení, mohlo by se vám lehce stát, že byste nějaká kila navíc jednoduše přehlédla.

Náhradníci

Nahraďte nezdravé a „zakázané“ potraviny zdravými, na kterých si zamlsáte stejně. Skvěle vám poslouží například oříšky, hlavně nechápejte dietu jako odříkání, pouze vylepšete svoje návyky.

HARD i o víkendu

Nedělejte si v dietě přestávky ani o víkendu ani ve slabých chvilkách! Naopak si na víkendy či volné dny naplánujte výlet či fyzickou aktivitu a rozhodně nepolevujte! Klidně vyrazte na bowling, cokoliv vás baví.

Ranní ptáče dál doskáče

Ráno se dá spálit nejvíce tělesného tuku a lépe se startuje metabolismus. Tělo dostanete do kondice a zůstane v ní celý den.

Spěte

Nedostatek nebo přebytek spánku zvyšuje riziko obezity či nadváhy. Nevyspalí se navíc hůře donutí dodržovat cvičební plán, jelikož nebudete mít energii a tu se budete snažit nahnat na jídle.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply