Domácí manikúra

admin

domaci-manikuraKrásné a upravené ruce jsou vizitkou každého z nás. Vždyť ruka je to právě to, co jako první podáváme při setkání. Špína za nehty, oprýskaný lak nebo velmi drsná pokožka není rozhodně nic příjemného a dokazuje jedině to, že o své ruce a nehty zdaleka nepečujeme tolik, jak by si zasloužily. Platí to jak pro ženy, tak i muže. Umýt i ruce a upravit nehty přece není jen ženská záležitost. Jak tedy na to, abychom měly krásné ruce a dokonalé nehty?

Mytí

Není nutné pravidelně chodit na manikúru, i když je to dobré řešení pro dokonalé nehty. Postačí, když se pravidelné péči o své ruce a nehty budeme věnovat doma a sami. V první řadě je nezbytné je zbavit veškeré špíny. Pokud rádi zahradničíte, asi to půjde hůře, než v případě, kdy se „špinavé“ práci vyhýbat velkým obloukem. Jenže to není omluva. V mýdlové vodě je pořádně odmočte. Dokud se špíny zcela nezbavíte, nepřestávejte. Když selže kartáček, použijte citron, pozor na otevřené rány.

Stejná délka

Až si ruce i nehty řádně omyjete a také osušíte, pak je nezbytné je upravit do stejné délky. To proto, aby působili skutečně upraveným dojmem. Musí mít stejný tvar, ale i délku. Tvar upravte také pomocí pilníku.

Pozor na kůžičku kolem nehtů

Jsou lidé, kteří ji přehlíží. Přitom kůžička kolem nehtů je součástí celkového vzhledu krásných nehtů. Pomocí speciální tyčinky ji lehce zastrčte, aby dala vyniknout opravdu perfektně vzhledným nehtům.

Výživa nehtů

Někdy jsou nehty příliš měkké, hodně se třepí i lámou. Chyba bude s největší pravděpodobností ve výživě. To je také důvod, proč ne nezbytné mít vyváženou a pestrou stravu. Samozřejmě i různé nemoci mohou nehty oslabit. Pokud máte podobné problémy s nehty, stačí jim dodat potřebné látky. Zinek ve formě tablet seženete v každé lékárně a pravidelné užívání vás problémů zbaví.

Krém

Nutná je i výživa z vnějšku. Dnes existují krémy na ruce, určené i na nehty, které pokožku zjemní a zmíněné nehty posílí. Investujete i do této složky a dopřejte svým rukou to, co si žádají. Pakliže ani to příliš nepomůže, dopřejte nehtům speciální přípravek na nehty. Jedná se o výživový olejíček, určený na problémy se slabými nehty.

Řadu výživných produktů na nehty můžete pořídit v e-hopu www.rajnehtu.cz v sekci Péče o nehty. Když budete dodržovat správnou péči o své ruce i nehty, budou krásné a dokonalé již na první pohled.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply