Nehty

Ruce vizitkou osobnosti

Ruce vizitkou osobnosti

Autor obrázku: Marco Lazzaroni

Ruce jsou naší vizitkou, dokáží prozradit naše pování, pohlaví, koníčky, cokoliv, a také se na nich projevuje stáří. Nikde jinde se stáří neobjevuje tak rychle jako na rukou. A právě proto bychom o ruce měli dostatečně pečovat, aby neprozradili třeba náš pravý věk.

Pokožka na rukou je velmi jemná a křehká, protože nemá žádné podkožní tuky. Přes den bychom neměli zapomínat na kvalitní přírodní kosmetiku, např. na mandlový olej, kterým protřeme ruce a je mnohem lepší než kdejaké drahé krémy na ruce. Pokud si budeš mandlovým olejem ruce potírat několikrát denně, budou krásně hebké! Naopak večer bys jim měla dopřát masku či zábal. Jak si ji vyrobit?

Maska na ruce

Tato maska je velice jednoduchá a nepotřebuješ na ní nějak extra moc věcí. Na masku na ruce si postačíš s mandlovým nebo olivovým olejem, gumovými rukavicemi a bavlněnými rukavicemi. Na ruce si namažeš silnou vrstvu oleje, vložíš ruce do gumových rukavic a poté ještě do bavlněných. Olej necháš působit půl hodiny, poté rukavice sundáš a zbylý olej otřeš. Ruce budou pohádkově jemné a dodáš jim i zdravý lesk jako z reklamy na krém na ruce.

Koupel

Rukou můžeš dopřát i pořádnou olejovou koupel, kdy panenský olivový olej nahřeješ na 40°C, vliješ ho do široké nádoby a ruce do ní ponoříš. Ponech je tam na 15 minut. Toto se dá použít na chodidla, krásně to zjemní pokožku a trochu se i zbavíš zrohovatělé kůže.

Na koupel můžeš použít ale i speciální recept – dvě lžíce sladké smetany, dvě lžíce mandlového oleje a dvě kapky 100% přírodního éterického oleje z levandule. Všechny přísady smíchej a nalej do misky, do které ruce ponoříš opět na 15 minut.

Peeling

Pokud máš problém s lehce tvrdou kůží na rukou, udělej si peeling! Ten tě zbaví odumřelých buněk a tvé ruce budou hned zase o něco hebčí. Peeling navíc podpoří i prokrvení a tvoření nových buněk. Samozřejmě můžeš použít peeling na obličej, kterým ale nedosáhneš takového efektu, protože zdejší pokožka potřebuje hrubší peeling. Ideální je ten na tělo. Ale můžeš si udělat i svůj vlastní – postačí ti jedna polévková lžíce hrubé mořské soli, kterou dobře smícháš s jednou polévkovou lžící olivového oleje a směsí budeš ruce masírovat 5 minut. Poté směs omyj teplou vodou a na ruce natři pečující krém.

Autor obrázku: saotin

Nehty

Neměla bys samozřejmě opomíjet i nehty, které jsou významnou součástí. Pokud tě péče o ně nebaví, můžeš to lehce vyřešit umělými nehty a starat se pouze o kůžičku. Pokud chceš mít ale krásné i své vlastní nehty, potřebují dostatek vitamínu A, B, C, E, vápník, křemík, zinek, lecitin a nenasycené mastné kyseliny. Nejvíce těchto látek je hlavně v pivu, celozrnných výrobcích, dýňových, lněných a sezamových semínkách, v mandlích, sóji a výrobcích z ní.

I nehtům můžeš dopřát speciální koupel, hlavně pokud se je hodláš upravovat. Budeš potřebovat pouze 2 dl teplého tučného mléka a jednu lžičku citrónové šťávy. Citrónovou šťávu smíchej s mlékem, nalij do misky a do koupele ponoř prsty. Ponech je tam na 10 minut. Nehty pěkně změknout, půjdou snáze ostříhat či jinak upravovat.

Tipy

Pokud tě trápí nehty, které se třepí, nebo je máš slabé a lámou se ti, začni si je jednou denně potírat citrónovou šťávou. Po týdnu určitě nějakou změnu uvidíš, protože citron nehty posiluje.

Pilníkem smíš upravovat nehty jen tehdy, když jsou nehty suché! Také dbej na to, aby povrch nehtu byl hladký a lesklý, takže nikdy nehtové lůžka nepiluj!

Pokud se ti nehty hodně lámou, každý den do nehtových lůžek vmasíruj směs jedné polévkové lžíce medu a jedné čajové lžičky citrónové šťávy. Také nehtům pomůžeš, když je dvakrát týdně na 10 minut namočíš do medu. Nebo je budeš masírovat čerstvým avokádem, které nakrájíš na plátky a po dobu 5 minut nehtové lůžko promasíruješ.

Masáž

Pro mladistvý a svěží vzhled tvých rukou poslouží dobře i masáž. Na rukou se totiž nejvíce odráží stres, deprese a napětí, a poté se od toho také jejich vzhled odráží. Masáž všechno napětí a stres odstraní.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *