Péče o ruce a nehty

Hedy

Péče o ruce a nehty

Každá žena by měla mít krásné ruce a upravené nehty. Je to její vizitkou. Čisté a jemné ruce jsou nejen hezké na pohled, ale zároveň jemné a příjemné na dotek. Když takovou ruku někomu podáte, nebudete se muset bát o to, co si o vás pomyslí.

Autor obrázku: Justin Baeder

Do základní péče patří samozřejmě pravidelné ošetřování krémem. Noste ho raději vždy s sebou, do kabelky se určitě vejde. Podle potřeby zvolte typ krému. Jestliže máte suché ruce, sáhněte po krému mastnějším. Ten je potřeba zvláště v zimě.

Jak jinak se můžete starat o ruce?

Ke zkracování nehtů by se správně neměly vůbec používat nůžky. Používejte proto vždy pilník, který nehty jemně obrousí. Nehtovou kůžičku zatlačujte speciálními dřívky nebo kovovými špachtličkami, které jsou většinou součástí manikúry. Nehty můžete také vyleštit. Na takovéto leštění existuje maličký přístroj. Je poměrně skladný a nehtům vždy dodá lesk a jemný povrch.

Pro ještě větší péči můžete používat ošetřující laky, které nehtům dodají potřebné živiny a uhladí jejich strukturu. Pokud se vám nechce nebo nemáte čas na takovouto péči, můžete vitamíny doplnit i jídlem. Nejdůležitějšími složkami jsou ale železo a vápník. Pokud vašim nehtům chybí železo, poznáte to tak, že jsou slabé, lámavé a někdy i hrbolaté. Pro doplnění tohoto prvku je dobré jíst brokolici, špenát či ořechy. Pro doplnění vápníku jezte zeleninu a mléčné výrobky.

Pokud vás trápí zažloutlé nehty od cigaretového kouře, zkuste je vybělit citronem. Vymačkejte šťávu do nádobky, nařeďte vodou a ruce v ní máčejte. Po pravidelném opakování by se měly nehty alespoň o pár odstínů zesvětlit.

V zimě uděláte rukám nejvíc dobře, když je schováte do rukavic. Budou v teple a nebudou vystaveny nežádoucím vlivům, jako je vítr a mráz. Potom se nestane, že by byly suché a popraskané. Stačí je už jenom namazat hydratačním krémem a budou opět krásné.

Po pravidelném natírání krémem budou vaše ruce jemné a neodolatelné.

Používáte gelové nehty nebo o nich uvažujete?

Autor obrázku: Zemlinki!

V první řadě se poohlédněte po nějakém kvalitním studiu, kde vám je udělají. Akrylové nehty si můžete udělat i doma samy. Kvalita umělých nehtů je velice důležitá, protože ikdyž mohou na venek vypadat krásně, pod umělou hmotou mohou být nehty zničené.

Nejde ani tak o samotné nehty, jako o lepidlo, kterým jsou přilepené. Nekvalitní lepidlo může drasticky poškodit vaše nehty a jejich obnova je potom velice složitá, proto se dobře rozmyslete, kde si nehty necháte udělat. Některá poškození jsou totiž nejen velice nevzhledná, ale hlavně bolestivá. Na nehty potom nesmíte nic dalšího dávat, dokud se zcela neuzdraví, takže je budete muset vystavovat okolí v jejich plné „kráse“ a to taky nevypadá nejlépe.

I přirozené nehty mohou vypadat krásně. Stačí je nalakovat nějakým pěkným lakem a hned budou k světu. Přirozeně vypadajících nehtů docílíte světlým lakem, například růžovým. Můžete si také udělat francouzskou manikúru. Nehty se světlými laky budou vypadat jemně a přirozeně, vaše ruce budou působit upraveně a hezky.

Vyvarovat byste se měli hodně tmavým lakům v případě každodenního nošení. Tyto odstíny se hodí spíše na večer.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply