Benetton

Hedy

Benetton

Barvy, barvy a zase barvy. To je základ jedné z nejslavnějších módních značek světa – Benetton.

Zakladatelem značky je Ital Luciano Benetton, narozen roku 1935. Je nejstarší ze čtyř sourozenců, kteří nyní tvoří základ značky.

Jeden model, patnáct barev

Myšlenka, která byla a je základním kamenem značky Benetton je nabídnout každý model v minimálně 15 barvách. S ní Luciano v roce 1965 dnes světoznámý podnik zakládal a dodnes je hlavním mottem rodinného podniku.

Luciano je předsedou a šéfem podniku. Sestra a jediná žena ze sourozenců – Guiliana je šéfkou návrhů a návrhářů, dále je tu o něco mladší bratr Gilberto, jež je zodpovědný za ekonomiku firmy a nejmladší ze sourozenců – Carlo je ředitelem výroby.

Syté barvy, praktická móda

Autor obrázku: Juanma Pérez Rabasco

Za téměř 50 let své existence se z rodinného podniku stala světová společnost s asi 10 000 zaměstnanci po celém světě. Lidé si značku Benetton oblíbili pro její barevnost a praktičnost. Mohou si vybrat druh oblečení a pak také jeho barvu. Na tomto je celé impérium postavené. Navíc jde o oblečení, jež se dá nosit denně, je pohodlné, hezké a praktické.

V současné době je značka Benetton složena ze tří základních částí:

United Colors of Benetton, což je oblečení pro dospělé

Undercolors of Benetton, zahrnující oblast spodního prádla a

United Colors of Benetton Kids (zkráceně UCB Kids), tedy oblečení a móda pro děti

Barevná velmoc bez hranic

Benetton nejen že je velmoc v oblasti oblečení pro děti i dospělé, také v doplňcích, spodním prádle a mimo jiné i v parfémech. Zahrnuje tedy všeobecnou a rozsáhlou oblast módy a jejího odvětví.

Nezaměnitelní reklamy

Značka Benetton je známa i díky svým pestrým reklamám, a především o pro svoje kampaně proti AIDS, rasismu, hladomoru či ochraně goril. Benetton je živý i hravý a má rád celý svět.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply