Aigner

Hedy

Aigner

Kovové „áčko“ tvaru podkovy na pevných, kožených výrobcích je znakem skutečné kožené kvality. Maďarsko není jen země gulášů a ostrých masitých pokrmů, pochází odsud i zakladatel světoznámé značky Aigner.

Od knih ke kabelce

Asi se práce knihvazače zdála Etiennu Aignerovi již příliš obyčejná a chtěl využít svoji kreativitu. Tak vytvořil první kabelku a po ní další a ještě další. Nebylo jich sice plný vagón, ale pro představení se na trh bohatě postačilo. Aigner si uvědomoval, co potřebují lidé a to jim dal – kvalitní pevné výrobky.

Kabelky pro použití a jistota

Když totiž cestujete, chodíte po městě, do zaměstnání, po úřadech, prostě žijete jako běžný občan, své doklady a jiné nezbytnosti potřebujete mít u sebe. A pokud jste žena, je pro vás (obvykle) kabelka naprostou nutností. Pokud se vám někdy stalo, že se vaší uchovatelce cenností utrhlo ucho, rozbil zip anebo se jí prodřelo dno a vy pak poztrácela důležitosti, jistě dobře víte, že kvalita materiálu kabelky je extrémně důležitá. Tak přesně tohoto si byl vědom Maďar Aigner již v třicátých letech minulého století. Když k tomu přičteme lásku k pevné kůži, výsledek se dostaví v módní nutnosti.

Maďarsko nestačí, prácu pro Diora

Na Aignera je Maďarsko malé. Lépe řečeno – dost dobře si uvědomuje, že chce-li uspět, je nutné vycestovat do hlavního města módy – Paříže. To také dělá a své kabelky představuje samotnému Diorovi. Ten byl pevnými, kvalitními výrobky tolik nadchnut, že si okamžitě objednal celou kolekci pro svá přehlídková mola.

Autor obrázku: DrivingGloved

Cesta za velkou louži

V padesátých letech stěhuje Aigner svoji firmu do New Yorku a právě až v tuto dobu se objevuje logo tvaru podkovy. Typická kolekce od Etienna Aigner je vytvořena ze staro-červené tuhé kůže, hrany jsou šité směrem ven. Mimo kabelky jsou nyní k dostání i super kvalitní peněženky, opasky, boty, hodinky, dokonce i kravaty, šátky, brýle či parfémy. To už jsme ale v sedmdesátých letech, a Maďar Aigner svoji značku prodává německému podnikateli Heineru Ranklovi.

Současnost módní firmy

V současné době je hlavní návrhářkou značky Madeleine Häse a drží se striktně Aignerových prvků. Firma po celém světě provozuje asi pět set prodejen nejkvalitnějšího koženého zboží a dalších doplňků.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply