Hermes

Hedy

Hermes

Top francouzské módy netvoří světoznámá značka Louis Vuitton, jak by se dalo předpokládat, ale značka Hermes. Ta byla založena již roku 1837 a specializovala se na oděvy a doplňky pro jezdectví a vše k nim potřebné. Kočár tažený koňmi ostatně tvoří část loga této proslulé značky.

Nezůstat stát

S příchodem dvacátého století a zejména pak automobilového průmyslu, by se dalo čekat, že firma zkrachuje. Nicméně vedení neusnulo na vavřínech, naopak si plně uvědomilo situaci a značka Hermes začala vyrábět cestovní tašky, kufry a další potřebné doplňky pro cestování vozem.

Rodinný podnik

Zakladatelem rodinného podniku byl Thierry Hermes, dnes ve vedení firmy je Jean-Louis Dumas-Hermes, z páté generace rodiny Hermes.

Kabelky s vlastním rodným listem

Vraťme se ale k počátkům světové značky. Jakmile směr firmy začal určovat automobilový průmysl a vůbec zcela propukl, rozjel Hermes svoji kolekci nejen brašen, kufrů a jiných zavazadel, ale také kabelek. První z nich – v 50. letech, dostala jméno Kelly bag podle herečky, pozdější kněžny Grace Kelly.
Dodnes se takto ručně opracovaná kabelka vyrábí.

Birkin – čekací lhůta dva roky

Ještě o něco slavnější je kabelka Birkin, která je pojmenovaná podle herečky Jane Birkin. Byla vytvořena speciálně pro ni, a protože je nejen známkou luxusu, ale současně i praktická, její obliba je neustále na vrcholu. Originální „birkinku“ mohou mít jen vybrané ženy a dokonce i ty se musí smířit s čekací dobou dva až tři roky.

Šátky i oblečení

Mimo naprosto špičkové kožené kabelky portfolio značky Hermes obsahuje ruční výrobu hedbávných šátků s jezdeckými motivy. Již více než sto let se také vyrábí luxusní oblečení značky Hermes a v uplynulých desetiletí se nabídka rozšířila o sportovní oblečení.

Hermes dnes

Nyní směr značky určuje především dvorní návrhář Jean-Paul Gaultier. Navazuje nejen na tradici značky, ale dodává ji „dech“ v podobě vlastních prvků, které kombinuje se sportovním stylem, zejména jezdectví a šerm.
Pánská móda nabízí prvotřídní košile, trička, svetry, kravaty, saka nebo obuv. Oblíbené jsou i hodinky a dámy mimo úžasné kabelky a šátky potěší pohled na dokonalou obuv.
Vzhledem k tomu, že jde o opravdovou značku luxusu, její zboží chtějí a musí mít ve svém šatníku světoznámé celebrity, jako jsou Victoria Beckham, Paris Hilton, Lady Gaga, Nicole Kidman anebo Madonna.
Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply