Louis Vuitton

Hedy

Louis Vuitton

Kabelky Louis Vuitton (zkráceně LV) milují ženy po celém světě. V moderním, civilizovaném světě snad neexistuje dáma, která by minimálně po jedné takové kabelce netoužila. To si jasně uvědomují i výrobci tzv. fejků a vesele je nabízejí k prodeji, jak na tržišti nebo na internetu.

Vlastnit však pravou „vuittonku“ je pro moderní ženu pohádkový sen, který když se změní ve skutečnost, stane se láskou.

Jak chudý brašnář ke světové značce přišel

Autor obrázku: foeoc kannilc

Louis Vuitton dobře věděl, co dělá. Kabelky z jeho produkce jsou to, co většina žen běžně potřebuje – pevné, prostorné, mající vlastní tvar a hodí se vždy a ke všemu.

Počátky však nebyly vůbec jednoduché a zakladatel Louis Vuitton se tohoto obrovského úspěchu nedožil. Nebylo by to ani možné – narodil se roku 1821 a co je jistě obdivuhodné, ve čtrnácti letech se vydal pěšky do Paříže, aby se vyučil brašnářem. Ušel úctyhodných 400 km a díky svým nápadům se brzy stal žádaným a vyhledávaným.

Značka se stává světovou

Po jeho smrti v roce 1892 přebírá firmu jeho syn Georges Vuitton a ten se zasloužil za světový věhlas této jedinečné francouzské módní značky. Ihned zburcuje kampaň a poté odjíždí do USA, kde je značka spolu s výrobky představena jak v New Yorku, tak v Phialdelphii a Chicagu. Poté začínají otvírat prodejny po celém světě, nechybí nejen Evropa, Severní a Jižní Amerika, dokonce i Asie.

Po smrti Georgese firma nadále zůstává v „rukou“ rodiny. Jako třetí v generaci přebírá firmu právě syn Georgese – Gaston-Louis Vuitton.

Vznik loga LV

V padesátých letech dvacátého století, v době, kdy se již na celém světě prodávaly kabelky, tašky a kufry LV se vzory, které jsou i dnes oblíbené (damier), se teprve tehdy zrodilo logo, jaké známe dnes. Následují další světová expanze na doposud nepoznané trhy. V roce 1987 vzniklo spojení tří velkých módních značek a následně se značka stává i značkou oblečení.

Marc Jacobs

V té době se uměleckým ředitelem stal Marc Jacobs a ve spolupráci s jinými návrháři tvoří sezónní módu. Kabelky však zůstávají hlavní gró firmy. Každá originální taška má své sériové číslo. Důležitou zajímavost nelze opomenout – tváří značky Louis Vuitton je také světová topmodelka z Česka – Eva Hercigová.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply