Laura Biagiotti

Hedy

Laura Biagiotti

Nefalšovaná a všemi uznávaná královna kašmíru je Italka Laura Biagiotti, narozená roku 1943 v Římě. Ve své práci upřednostňuje nositelnou a pohodlnou eleganci bez zbytečných výstřelků a jiných odlišností.

Móda pro plnoštíhlé

Laura na sebe upozornila roku 1972, kdy předvedla svoji první, vlastní ucelenou kolekci na módní přehlídce ve Florencii. Ihned se zvedl dav nedšených žen, které její modely chtěly mít ve vlastním šatníku a Lauřině tvorbě začaly fandit nejen urozené dámy, ale také plnoštíhlé ženy, kterým její modely lahodí. Vždy jim opticky „seberou“ několik kilo nadváhy.

Objevila kašmír a dala mu jeho správné jméno

Dalším důležitým, a pro její tvorbu zásadním prvkem byl kašmír. Laura Biagiotti objevila tento ušlechtilý materiál a jako první ze všech módních tvůrců, jej přivádí do světa módy. Ihned se setkává s velkou vlnou svých příznivců a současně se i kašmír stává typickou součástí tvorby módní ikony Laura Biagiotti.

Měkkost, jemnost a pohodlnost

Jemný materiál, který skvěle vypadá a dokonce i ubírá nějaké to kilo, je přesně to, co ve světě módy ještě doposud nebylo a jak vidno, bylo potřeba. Laura představuje své kolekce volných tureckých kalhot, širokých šatů, měkké peleríny, a lehké šátky. Vše pod hlavním heslem „pohodlí“. Modely v krémových barvách představují nadčasovou eleganci, která sklízí obdiv po celém světě, asijské a americké trhy bez výjimky.

Díky Tobě, lásko

Laura vybudovala v průběhu let obrovskou společnost Laura Biagiotti SpA, kterou vede jako kreativní ředitelka. Svému úspěchu vděčí vlastnímu, dnes již zesnulému manželovi, který spolu s ní značku budoval a stál při všech zásadních krocích.

Kolekce Laury Biagiotti

Díky těmto podnikavým manželům dnes značka Laura Biagiotti představuje řady pro mladé, které nazývá Roma, dále Dollsi, což je móda pro ty nejmenší – děti. V nabídce nechybí ani řada pro úspěšné a elegantní muže – Uomo a s řadou Bodywear vstupuje značka na trh s tím nejjemnějším spodním prádlem. Kolekce a móda pro ženy je nejrozšířenějším portfoliem značky a také v poměru úspěšnosti si vede skvěle.

I bytový textil je v nabídce

Doplňky, jako boty, brýle, kabelky, tašky anebo bytový textil vyrábějí renomované licenční společnosti. Většina oblečení se pak šije ve vlastních podnicích v Římě a Pise.

Parfém Roma

Úspěch zaznamenají i parfémy, které se ihned řadí mezi nejoblíbenější vůně světa. Zejména pak parfém Roma je v mžiku zařazen mezi deset nejoblíbenějších a nejprodávanějších vůní světa. Od roku 1996 je v čele firmy Lavinia Biagiotti Cigna, což je dcera obou zakladatelů a také veleúspěšná obchodní manažerka. Její matka nadále zůstává šéfkou kreativního oddělení.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply