Stella McCartney

Hedy

Stella McCartney

Autor obrázku: Sara Cimino

Zdá se vám jméno povědomé, anebo již se ptáte sami sebe, zda zakladatelka stejnojmenné značky má něco společného s „broukem“ Poulem McCartneyem? Pak uvažujete správně. Stella, celým jménem Stella Nina McCartney Willis je dcerou slavného liverpoolského muzikanta.

Dcera Brouka

Není tudíž žádným překvapením, že je rodilou Angličankou. Narodila se v roce 1971, a aby nebylo dat málo, tak v roce 2003 se vdala za Alasdhaira Willise a dva roky po svatbě se manželům narodil první syn Miller.

Christian Lacroixe

Stella zdědila po svém otci cit pro umění a tak jej uplatňovala v oboru módy. A udělala dobře, dnes díky tomu máme možnost sledovat módní přehlídky plné kreativity a úžasných prvků. Broukovská dcera započala svoji kariéru u největších módních es tehdejší doby.

Studovala módní návrhářství na St. Martin College of Art and Design a v téže době chodila sbírat poznatky z praxe od Christiana Lacroixe.

Chloé a Gucci

V roce 1995 přijali její návrhy velcí britští prodejci módní konfekce a Stella tak mohla přijmout nabídku kreativní ředitelky u značky Chloé, kde strávila asi čtyři roky, poté se vydala načerpat další potřebné informace k velkému Guccimu. S jeho podporou založila zanedlouho vlastní značku, nesoucí její slavné jméno.

Autor obrázku: Maegan Tintari

Vlastní značka a vlastní styl

Od počátků její kariéry uplynulo asi dvacet let. Za tu dobu dokázal vybudovat z ničeho jednu z nejoblíbenějších módních značek současnosti. Hlavní módní domy má v Londýně, New Yorku a Los Angeles. Mimo to, její kolekce prodává asi čtyřicet vlastních butiků na všech kontinentech zeměkoule.

Romantika i sex

Kolekce značky Stella McCartney představuje romantiku, sexappeal, ale v takovém tom „jemném“ provedení. Byla to právě Stella, která přišla s módními krajkami, tílky lemující krajkou, něžnými krajkovými sukněmi, ale i modely s jasnými konturami. Šaty v empírovém střihu jsou její dominantou a obvykle představuje krátké kabátky, bolerka a pelerínky s velkými límci a úzké, rourové džíny.

Adidas, H&M

Stella tvořila kolekce i pro další značky, jako například německý Adidas nebo švédskou značku H&M. Navrhovala též kostýmy pro světové turné zpěvačky Madonny, objednávky přišly i od Annie Lenox anebo Gwyneth Paltrow.

Zachraňte zvířata

Návrhářka McCartney je zapřisáhlá ochránkyně zvířat, vegetariánka a při své práci používá výhradně umělé kožešiny i kůži. V nedávné době dokonce přišla i s vlnou, jež je zcela umělé produkce.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply