Účesem

Ombré hair různými způsoby

Ombré hair různými způsoby

Existují různé způsoby barvení vlasů, ale proč nezkusit něco, co vypadá přirozeně? Barvu, která vám vytvoří vzhled vlasů, jako od sluníčka.

Je známé, že v létě se vlasy vyšisují a konečky vlasů většinou zesvětlají. Takového vzhledu můžete dosáhnout nejen v létě, ale i v jiná roční období a to pomocí barvy nebo jiných přípravků.

Co vlastně ombré je?

Ombré hair je způsob barvení, kterým dosáhnete efektu zesvětlení a vlasy budou přirozeně melírované tak, jako v létě od sluníčka.

Jak postupovat?

Autor obrázku: Natasha d.H

Tato metoda ale není zrovna jednoduchá, takže je lepší zajít ke kadeřníkovi a požádat ho o pomoc. Pozor ale, aby to špatně nepochopil. U nás není tento styl barvení ještě moc dobře znám, a tak je dost možné, že ho váš kadeřník nebude znát. Proto mu to raději pořádně vysvětlete, protože by si to mohl splést s klasickým melírem.

Vlasy si samozřejmě můžete nabarvit doma sama, pokud jste šikovná. Jak už bylo zmíněno, tato metoda je poměrně složitější, proto je lepší mít u sebe alespoň nějakou pomoc. Vlasy se barví barvou nebo šampónem jenom o jeden odstín světlejším, než je vaše barva. Chcete přece, aby to vypadalo přirozeně!

Jestli použít barvu nebo šampón záleží na vás. Barva vydrží déle, ale po čase může vypadat jako nevzhledné odrosty. Šampón se brzy vymyje, takže je to záležitost spíše na kratší dobu.

Ombré hair není záležitostí jenom tmavovlásek. U tmavších blondýnek se dá použít světlejší odstín na konečky stejně, jako u brunetek. Blondýnky se světlou blond to můžou zkusit naopak: nanést trochu tmavší barvy ke kořínkům. Ombré vznikne i takto. Ale pokaždé pozor – musí to vypadat přirozeně!

Barvení šampónem či barvou je jedna metoda, ale existují i další. Tyto metody jsou spíše pro dívky, které mají období barevných vlasů a chtějí svému vzhledu dodat více barev.

Samozřejmě i barevné ombré se dá vytvořit pomocí barev a šampónů, ale taky pomocí kříd používaných ve výtvarnictví.  Konkrétně se jedná o křídové pastely. Těmito křídami se dá vytvořit barevné obmré, které už nevypadá jako zesvětlené od slunce, ale mezi mladými je velice oblíbené. Dají se vytvořit jednotlivé prameny jakékoliv barvy, které, když to nepřeženete, mohou vypadat také velice hezky.

Obecně se postupuje tak, že zvolený pramen by se měl lehce navlhčit, ale to jenom u tmavovlásek. U blondýnek by se mohlo stát, že barva chytí moc a vydrží hodně dlouho. Jak se bude ale postupně vymývat, zůstane vybledlá.

Autor obrázku: Holly Williams

Prameny se nabarví křídovými pastely, nechají uschnout, nebo pokud nebyla použita voda, stačí je pouze rozčesat.

Pastely ale obecně vysouší vlasy a nejsou moc vlasům prospěšné. Až vám ombré úplně vymizí, je dobré si dát chvilku pohov od barvení a věnovat se péči o vlasy a zase je zregenerovat. Pro regeneraci a znovuobnovení vitality vlasů jsou dobré masky s kokosovým, avokádovým nebo jiným olejem. Vhodné je i kokosové mléko, použít se však dá i kravské.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *