Cassia – nebarvící péče o vlasy

Hedy

Cassia – nebarvící péče o vlasy

Chcete-li mít zdravé a lesklé vlasy, vyzkoušejte přípravek cesia, který je zcela přírodní a na rozdíl od jiných organických kondicionérů je bezbarvý.

Autor obrázku: Jayesh Patil

Přírodní barva cassia je vhodná pro všechny vlasy. Má neutrální odstín a navíc nebarví. Je vhodná jako kondicionér, který zaceluje vlasy, jež mají tendence se u konečků třepit, a zároveň pomáhá proti maštění pokožky hlavy. Vlasy dostanou přirozený lesk a objem, budou zdravější a krásnější. Přidat se může i citronová šťáva, ze které vlasy načerpají novou životní sílu.

Neutrální barvu je možné použít na všechny typy vlasů. Blondýnky získají nový lesk a barva jim dodá lehký tón.

Cassia obovata (Senna italica) je rostlina s drobnými žlutými květy, která se pěstuje v Africe, především v Egyptě.  Tato keřovitá bylina má asi čtyři sta různých druhů po celém světě a využívá se k nejrůznějším účelům. Některé její druhy mají antibakteriální účinky a byly shledány vysoce účinnými proti mnoha mikrobům a plísním.

Cassia obovata se používá jako blond hena, protože světlým vlasům dodává zlatavý nádech a rozjasňuje jejich přirozenou barvu, ale ve skutečnosti to hena není. Dá se použít na všechny vlasy bez ohledu na barvu. Dodává jim potřebnou vitalitu a zdraví.

Nanesení je stejně jednoduché jako u ostatních organických barev jako například u heny nebo amly. Podle návodu se smíchá množství směsi s horkou vodou tak, aby vznikla pasta. Na vlasy se nanáší co nejteplejší, po aplikaci se vlasy zabalí do igelitové fólie a ručníku. Po době působení se cassia smyje vodou.

Autor obrázku: John Philip Green

Blond vlasům dodá zlatavý nádech a projasní je. Na tmavých vlasech by neměla být změna vidět. Můžete zkusit trochu experimentovat a ke cassii  přimíchat některé byliny nebo jiné ingredience. Jedním z netradičních příměsí je šampaňské. Přidat ale můžete nebělené listy heřmánku, které podpoří zesvětlení blond vlasů. Skořice může přidat kaštanové nebo teplé červené tóny. Hřebíček v prášku může pozměnit vůni pasty. Pro zamezení růstu šedých vlasů můžete přidat nějakou kyselou šťávu. Pro větší zjemnění vlasů se přidává olej.

Pokud máte hodně tvrdou vodu, je dobré kúru napřed vyzkoušet na nějakém pramenu nebo klidně i na vlasech, které se zachytili v kartáči, abyste zamezili nežádoucím účinkům, jako je změna barvy. V tvrdé vodě je spousta minerálů, které se mohou hromadit ve vlasech a cassia potom může vytvořit zelený nádech. Pokud by se vám přece jenom stalo, že zkušební pramen nebo vlasy z kartáče změní barvu, můžete svoje vlasy před nanesením pasty ošetřit různými přípravky (například Rainwash z mehandi.com), které z vašich vlasů odstraní zbytky minerálů, a vy můžete bezstarostně nanést pastu.

Cassia se dá také použít jako balzám na nehty a suchou pleť. Prášek stačí smíchat stejně jako v případě aplikace na vlasy a dvakrát týdně nanést na ruce.  Někteří lidé preferují smíchání s horkou nebo třeba destilovanou vodou a přidávají do směsi jogurt. Pro důkladnější ošetření nehtů je možno přidat eukalyptový olej. Před použitím esenciálních olejů zkontrolujte nejprve citlivost. Tyto oleje by neměli používat diabetici, těhotné ženy, děti a lidé se zdravotními obtížemi.

Po nanesení na ruce můžete ruce zabalit do fólie tak jako vlasy. Po deseti minutách (působit můžete nechat i déle) omyjte ruce vlažnou vodou a ošetřete běžným způsobem.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply