Udržte si krásné vlasy po celý rok

Anne Marie Claire

V každém ročním období čekají nástrahy nejen na naše tělo, ale dokonce i na naše vlasy. V létě je to sluníčko, na podzim nadměrná vlhkost a v zimě taktéž. Jak si ale udržet krásné vlasy? Co pro ně udělat, aby byly svěží a krásné? Několik zaručených rad a upozornění na, co byste si měla dávat pozor!

Především v létě dávejte pozor, zdali nosíte nějakou pokrývku hlavy. Vaše vlasy by rozhodně neměli být vystavovány slunci. Nadměrné UV záření skutečně nemá blahodárné účinky. Přitom, jak tomu zabránit, je naprosto jednoduché. Pořiďte si klasický slamák či klobouk, který zrovna teď letí a můžete si užívat i příjemný vzhled.

Udržte si krásné vlasy po celý rokV dalším kroku byste neměli vlasy vystavovat příliš vysokým teplotám. Toto upozornění patří hlavně pro ty dámy, které používají fény, žehličky a podobné zařízení dennodenně. Jednou za čas to není na škodu, ale pokud vaše vlasy budete vystavovat přehřátí každý den, jejich kvalita rapidně klesne. Vlasy totiž nemají nervové zakončení a pro to nedají dostatečný signál, kdy je toho na ně příliš.

Pokud chodíte často plavat do vyhřívaného bazénu, vaše vlasy mohou trpět díky zvýšenému obsahu chlóru. To samé platí i u mořské vody, kde je naopak velké množství soli.

Abyste vaše vlasy chránili, je dobré jednou týdně používat na ně nějaký kvalitní balzám. Vytvoří si tak jistou ochranu a vy si budete moci v klidu jít zaplavat.

autor: Anne Marie Claire
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply