Co o Vás napoví účes

Hedy

Co o Vás napoví účes

Účes je jedním z nejzákladnějších faktorů přitahující pozornost lidského oka. U dívek se ovšem účes dělí o první místo ještě s poprsím a nohami. Pokud má však dívka hezkou tvář a dobře vypadající účes, většina kluků mlčky přejde i menší ňadra, a o to více pak zkoumají účes a nohy. U kluků je bohužel (u některých možná bohudík) účes prioritním faktorem, na jehož základě si dívky vytváří s klukem vztah (ať přátelský, či partnerský).

Hodiny strávené v koupelně

Autor obrázku: Gwen

Dívky, jež jsou posedlé svým vzhledem, věnují obrovskou spoustu času nejenom své pleti, ale i svým vlasům. Neustále nová barva vlasů, či jejich barvení v krátkých časových intervalech, každý měsíc nové melíry, každodenní mytí. Několik let jim vlasy mohou přinášet krásu, možná i štěstí …čím více se je ovšem snaží uměle zkrásnit, tím více dochází k jejich ničení, což se na nich může začít projevovat i během několika měsíců. Nejednou už se stalo, že se dívkám takto z vlasů vytratil všechen přírodní lesk, objem a pevnost. U kluků už jsou tyto problémy menší – krátkých a upravených vlasů navíc téměř nepozorovatelné.

Různorodost vlasové struktury

Je běžné, že mladé dívky chtějí mít vlasy jako nějaká známá herečka či zpěvačka. Ovšem ne vždy lze docílit totožného, anebo alespoň podobného, výsledku – každý má jinou stavbu vlasů …něčí vlasy jsou trčavé a hrubé, něčí zase jemné a zplihlé. Někdo má zase vlasy rovné od přírody, jiní se o ně snaží žehličkami a všelijakými přípravky.

Mnohdy pak ale dochází k jejich poničení, a v mnoha případech už je dokonce ani nelze vrátit do původní podoby – v takovém případě pak musíte čekat, než Vám alespoň trochu odrostou. Člověk by mě zpravidla pracovat s takovými vlasy, jaké má a nějak výrazně je neměnit – věčné narovnávání, či naopak jejich zakrucování, na ně může mít neblahé účinky.

Prioritní je způsob účesu

Zatímco se spousta dívek zaobírá tím, jak co nejlépe napodobit účes svého dívčího idolu, jiné dívky pracují s vlasy, jaké mají a snaží se z nich udělat co nejhezčí a nejpřirozenější účes. Právě styl účesu hodně prozradí o Vaší osobnosti – jste-li zběsilá a na nic si nehrajete, či jste-li jedna přetvářka za druhou. Zběsilé dívky, které chvíli neposedí, se budou vyznačovat spíše mírně rozcuchanými a nepříliš upravenými vlasy, zatímco dívky, které se přetvařují, zvolí spíše nevýrazné účesy, s nimiž nemají příliš práce.

Barvy ve vlasech

Nejenom tvarově, ale i barevně rozlišeny vlasy jsou. A zatímco u dospělých žen se potýkáme nejčastěji pouze s jednou barvou, u mladých dívek lze pozorovat barev hned několik.

Ženy s černou barvou jsou známější spíše jako „drsňačky“, které nemají rády, když se jim maže med kolem pusy, což bývá dokazováno i při jejich sexuálních hrátkách. Černá barva vlasů ale rozhodně neznamená, že je dívka emo. Dívky s blond vlasy si naopak potrpí spíše na citlivější a procítěné okamžiky. Ovšem zlatou střední cestou jsou hnědé vlasy, které symbolizují nejenom city, ale i případnou zběsilost. Pokud do vlasů zamícháme i netradiční barvy melírů, jako je třeba červená, můžeme očekávat i jisté vybočování z normálního života (prvky anarchismu).

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply