Vztahy

Co je to láska?

Kolik z nás si už položily otázku, jak se vlastně pozná láska.

Podle toho, že máme motýlky v břiše při prvotních schůzkách s dotyčným, ale na jak dlouho toto vzplanutí je? Samozřejmě, že na krátkou dobu. A musím konstatovat…bohužel na krátkou dobu.

Ale jsou tu i jiné věci, vzájemné záliby, stejné názory , pohled na život a spoustu dalšího, které nelze vyjmenovat, poněvadž píšu o lásce a láska se nedá přesně vystihnout.

Smluvíte si s někým schůzku a okamžitě poznáte, kolik toho máte se svým společníkem společného, a když se shodnete v jedné maličkosti nebo si v té nejhorší variantě, nemáte co říct, i když může být sebevíc krásný, tak to opravdu nestačí, na tu vysněnou opravdovou lásku. Zde bychom mohly použít otřepanou frázi: ,,Na kráse nezáleží“. Je i není to pravda.

Co je to láska?Většina dívek touží po hezkém a sympatickém chlapci, ale chce zároveň i to, aby ji dokázal rozesmát, utěšil v těžkých chvílích, uměl ji překvapit, pochopil a rozuměl její duši, sdílel s ní její potřeby, vcítil se do jejích starostí a problémů, byl ji vždy oporou, když se zrovna s někým pohádá…..skutečná láska je toto všechno a mnohem víc, každý pár má své potřeby, představy, které si ve vztahu zavedou a stanou se pravidlem a samozřejmostí.

Podle mě je láska, že jeden bez druhého nemůže být, i když v nějakých chvílích, nejčastěji po hádkách si řeknete, že už jej nechcete vidět, skončíte s ním už definitivně, že už mu nikdy nenapíšete a chcete vydržet co nejdéle tou nedostupnou, ale zakrátko pláčete a chcete vše urovnat a přijde vám, že taková situace se vám nelíbí, nelíbí se vám, že se několik dnů neozýváte, nevidíte se…pokaždé se to ve vás zlomí a víte proč? Protože milujete, milujete, i když si to kolikrát nechcete přiznat.

A poté si vše vyříkáte a slíbíte si, že takové hádky jsou zbytečné, že chcete, aby tento vztah neupadl, protože vy spolu chcete zůstat, nelze přece zahodit to vše krásné, co ve vztahu vzniklo.

Co je to láska?Láska jsou taky maličkosti, kupříkladu večerní procházky po městě ruku v ruce, sledování vašeho oblíbeného filmu, kde se zasmějete a víte, že s někým jiným, byste toto třeba ani nezažila, povalování se v posteli a povídaní si do noci, pohlazení po vlasech, když se vracíte na místo, které ve vás zanechalo vzpomínky a jen vy poznáte, že váš milovaný vás opět vzal na vaše společné místo z nějakého určitého důvodu, pořád mu na vás záleží a chce tím říct, že pro něj znamenáte to, co na dokonalém začátku vašeho vztahu. A vy cítíte, že to ještě není ztraceno, a že to stále láska je, i když to mnohdy tak nevypadá.

Každá z nás má ten pocit v sobě, i když perfektně popsat opravdu nejde. Nevadí.
My ho však cítíme a poznáme jestli to je láska nebo pouhá přetvářka.

Utvořte si každá vlastní představu, co pro vás láska představuje.

Kdo miluje a v životě lásku poznal, ví o čem mluvím, respektive píšu.

Nesmím zapomenout na důležitou vlastnost, kterou ovšem nemusí oplývat každý člověk.

Umět odpouštět, je bezpochyby též láska.

autor: Dana Boudová
obrázky: FreeDigitalPhotos.net

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *