Jak říct kamarádce, že není něco v pořádku

Hedy

Jak říct kamarádce, že není něco v pořádku

Znáte ty situace, kdy prostě máte svou kamarádku skutečně ráda, ale někdy vás prostě něčím naštve a vy nevíte, jak celou situaci řešit a jak jí věc taktně sdělit? Takové situace jsou naprosto normální a stávají se všude. Prostě nemůžeme souhlasit úplně se vším, co kdo udělá, nebo poví, i když toho člověka máme velmi rádi.

To samé je i v partnerském vztahu, taktéž nelze souhlasit se vším, co partner udělá, nebo řekne a to i přes to, že jej máme rády. Situace ale mohou nastat různé. Může se stát, že například uvidíte kamarádky partnera s jinou ženou, měla byste to kamarádce říct?

Mlčeti zlato…?

Určitě ne, protože nikdy nevíte, co s danou ženou probíral a co bylo důvodem jejich schůzky, možná to vypadalo úplně jinak, než to ve skutečnosti bylo a vy tak můžete nechtěně mezi vaší kamarádkou a jejím přítelem, rozpoutat válku, kdy v ní vzbudíte nedůvěru, v něm zlost a oba budou špatně koukat na vás.

Co se dále může stát je fakt, že si kamarádka koupí něco, co jí opravdu nesedne a nevypadá v tom vůbec dobře. Ona však tento pocit nemá a ráda tuto věc nosí. Říct jí vlastní názor, či nikoliv? Jak jí na to taktně upozornit?

Vlastní názor kamarádce nejspíše sdělte, ale velmi opatrně. Řekněte jí třeba to, že vám se až tak moc tato věc nelíbí, že vy byste raději viděla na své kamarádce jinou kombinaci, ale samozřejmě je jen na ní, jak se v tom vlastně cítí. Nepříjemné věci sdělujte vždy velmi opatrně a tak, aby to druhou stranu neurazilo.

Věc, kterou byste kamarádce určitě neměla říkat je to, že se vám nelíbí její partner. Pokud vidíte, že je s ním šťastná, tak jí ve štěstí nebraňte, i když na jejího partnera máte názor jakýkoliv. Prostě jsou lidé, kteří si na to, že vedle sebe nemají úplného ideála, musejí přijít sami a těžko dají na vaše rady. Sáhněte si do svědomí, sama byste v této situaci nebyla jiná.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply