Moc přátelství – necháváme se ovlivnit

Hedy

Moc přátelství – necháváme se ovlivnit

„Zapomeňte na rodinu.“ Jsou to přátelé, kdo formují vaši osobnost a pomáhají vám společensky růst.

Výkon jednoho

Neexistuje žádný určený počet přátel, který byste měli mít. Je to velmi různé. Máme tendenci si vybírat přátele z hlediska stejného věku, zázemí a dosaženého vzdělání.

Studie však říkají, že pokud jsme v blízkosti osoby, která se od nás výrazně liší, může z toho vyústit velmi uspokojující přátelství, které nám může dát jiný pohled na věc. Stačí vám jeden opravdový přítel, který zná i ty malé detaily vašeho života a může s vámi procházet jak vzestupy, tak pády ve vašem životě. Je dobré mít někoho, kdo vás opravdu podporuje, ale také by vás měl jemně upozornit na to, co děláte špatně. To se opravdu cení.

Davové ovlivňování

Pamatujete si, jak nás rodiče varovali před tím, abychom nespadli do žádné špatné party a dobře si vybírali naše přátelé? Tak měli pravdu. Zvláště když vezmeme v úvahu nepřeberné množství způsobů, jak nás naši přátelé denně dokážou ovlivňovat.

Autor obrázku: Groupon

Jedním z hlavních hledisek, kde nás mohou přátelé ovlivňovat je naše zdraví. Výzkumy dokazují, že obezita a porucha příjmu potravy se šíří především prostřednictvím skupin, kde každý ovlivňuje každého jak při každodenních věcech, tak také v oblasti image těla a stravovacích návycích.

Pokud si myslíte, že dobrý přítel se pozná podle toho, že si pamatuje vaše narozeniny a splácí vám peníze včas, tak teď už víte, že to přináší mnohem vetší odpovědnost. Jak žijeme náš život, ovlivňuje nejenom nás, ale také ty, na kterých nám opravdu záleží.

Pokud chceme být nejlepšími přáteli, je potřeba zvýšit naši laťku a podporovat naše přátele. Dávat jim dobré návyky, zejména co se hygieny týká. Pokud příliš pijete nebo jíte špatně, nezpůsobuje to pouze problémy vám, ale také lidem kolem vás.

Možná přáteli

Máte pocit, že váš přítel je trochu povrchní? Bez ohledu na to kolik vám je let, vždy můžete mít víc. V práci můžete mít dobrou pozici a skvělé kolegy, ale je načase abyste začali hledat takzvanou vaši spřízněnou duši. Nebojte se zeptat někoho, kdo je vám sympatický a pozvat ho na kávu či na skleničku. Samozřejmě, může to být ze začátku nepříjemné, ale té osobě to může velmi polichotit a říct vám ano.

Někdy kamarádský vztah vzniká z nějaké podivné situace, ale o to více se budete snažit najít společnou řeč, a pokud se vám to podaří, můžete si gratulovat možná k  nové super kamarádce. Nezapomeňte však, že nejenom vy můžete ovlivňovat vašeho přítele, může to být také právě naopak.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply