Okouzlete chováním – Odstraňte návyky, které způsobují problémy v manželství

Hedy

Okouzlete chováním – Odstraňte návyky, které způsobují problémy v manželství

Autor obrázku: hans van den berg

Myslíte si, že jenom velké problémy a hádky způsobují konec manželství? Zamyslete se znovu! Tyto špatné návyky by mohly zničit váš vztah.

Malé problémy v našich vztazích často rozdělují páry stejně lehce, jako ty velké. Jinými slovy, zatímco některá manželství končí s třeskem, mnoho jich skončí s kňučením, nepříjemným výrazem v obličeji nebo zapomnětlivými chvílemi, kdy něco nestihli a tak věci zůstaly nevyřčené. Ve vztahu stres a nespokojenost, může být obrazem velké hory či valící se laviny.

Pokud si myslíte, že váš vztah se rozpadá, obraťte se na manželské poradce. Pokud však máte pocit stresu, přečtěte si těchto několik rad, které vám vaše manželství může zachránit nebo alespoň ve velké míře zlepšit.

PŘERUŠOVÁNÍ

Pokud jeden člověk hovoří, je krajně neslušné ho přerušovat. Mnoho párů tuhle věc považují za velmi důležitou a od partnera ne velmi přijatelnou věc. Jedna výzkumná studie dokonce přirovnává přerušování hovoru někoho jiného jako vytváření si nad ním moc a poškozování intimity.

Měli byste si dva až třikrát týdně sednout a promluvit si o tom. Může vám pomoci to, že si na telefonu nastavíte časovač pěti minut a dohodnete se, že partner bude jenom poslouchat. Po uplynutí časové doby se můžete vystřídat.

OBRACENÍ OČÍ V SLOUP

Tohle spadá do neuctivosti. Je pravda, že sice nic neříkáte, ale tyhle malé pohyby oční komunikace vyjadřují odmítání a ponižující postoj, který vytváří pocit nedůvěry.

Snažte se těmto špatným zvyklostem vyhýbat co nejvíce, abyste tak nepobuřovaly vašeho partnera a zbytečně tak nevyvolávaly nepříjemnou atmosféru v domácnosti.

NEZVEDÁNÍ VĚCÍ A NEUKLÍZENÍ PO SOBĚ

Přiznejme si to, někteří z nás jsou prostě větší nepořádníci než ostatní. I když připouštíme, že nám není příjemné, když partner nechává mokré ručníky na podlaze koupelny či jiné horší návyky, které nás mohou rozčilovat.

Zkuste se svým partnerem o problému komunikovat s elegancí a žádostmi o zlepšení. Komunikace může mnohé zlepšit, pokud se však nejedná po pouhé vyhrožování a nadávky, které ničemu nepomohou.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply