Brýle nebo kontaktní čočky

Hedy

Brýle nebo kontaktní čočky

Autor obrázku: Evil Erin

Mnohým lidem, kteří řeší problémy se zrakem, se příčí nošení brýlí a sahají proto raději po kontaktních čočkách. Obvykle to celé spočívá v předsudcích, že jim to zkazí jejich celkovou image. Dnes ovšem existuje několik stovek různých obrouček a nespočet různých sklíček do nich, že brýle v mnohých případech Vaši image zlepší. Mnohdy mohou také brýle skrýt nechtěné vady na pleti obličeje.

Brýle

Pořízení brýlí je pro mnohé nepřijatelná záležitost, protože jsou příliš drahé. Ne vždy je to ale pravdou. Pokud Vám příliš nezáleží na vzhledu brýlí a pořizujete si je pouze pro zlepšení zraku, stačí Vám i malá investice, řádově v několika desítkách korun. Pokud se ovšem chcete zaměřit především na celkovou image a dojem, kterým budete při nošení brýlí působit, připravte se na vyšší částky, které se pohybují i v tisících.

Kontaktní čočky

Autor obrázku: itsjustminna

Jste-li se svým vzhledem spokojení a máte jistotu, že brýle by Vám vzhled akorát zhoršily, zvolte tedy raději kontaktní čočky, kterých si nikdo jenom tak nevšimne. Na rozdíl od brýlí je to ovšem záležitost, do které musíte investovat pravidelně – nestačí Vám pouze jeden pár čoček, musíte si kupovat speciální desinfekci apod. Do brýlí však provádíte pouze jednorázovou investici – problém ovšem nastává, zhorší-li se Vám zrak.

Jak se dá ušetřit

Abyste si mohli pořídit brýle, nemusíte hned škrtat ve Vašem rodinném rozpočtu. Stačí si počkat na slevy, díky kterým mnohdy ušetříte i více jak polovinu běžné ceny. Také volte raději obroučky z měkčího materiálu, než je třeba ocel, která není nejlevnější. Volbou klasických sklíček ušetříte také výrazné množství peněz, než kdybyste zvolili namísto nich antireflexní.

Pomoc pojišťovny

Jedinci starší 15-ti let mají nárok na úhradu sklíček v základním provedení od pojišťovny a dostávají příspěvek na obrubu ve výši 150 Kč. Tento nárok vzniká vždy po třech letech. Máte-li ovšem 3 a více dioptrií, splňujete podmínku pro dvoje brýle, které Vám budou hrazeny v plné výši. Dojde-li ovšem ke změně Vašeho zraku a bude potřeba výměna brýlí, máte opět nárok na plnou úhradu od pojišťovny.

Jedná-li se o děti do 15-ti let a bylo jim naměřeno 3 a více dioptrií, mají nárok na plastová sklíčka, která jsou lehčí. Dospělí už si musí tento komfort uhradit sami – v takovém případě ale budou hradit pouze rozdíl ceny mezi normálními a plastovými sklíčky.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply