Nejste moc na sex? V mnohém se ochuzujete! (1. část)

Hedy

Nejste moc na sex? V mnohém se ochuzjete! (1. část)

Autor obrázku: thefixer

Sex není jen o sexu a o uspokojení, dalo by se jednoduše, výstižně a krátce říci. Pokud patříš k ženám, které sex příliš nevyhledávají, nebo ho berou jako nutnost spojenou se vztahem, nebo manželstvím, určitě se Tě týká tohle:

1) nezažila jsi nebo nezažíváš skutečně kvalitní sex a musíš s tím ve svém zájmu něco udělat!

2) přicházíš o vedlejší účinky sexu, o kterých možná ani nevíš

Skryté a vynikající „vedlejší“ účinky sexu:

Proti kaloriím

Pokud se snažíš zhubnout, i sex ti může k tomu trochu pomoct. Za jedno vášnivé půlhodinové číslo totiž spálíš až 350 kalorií. Ale musíš se opravdu činit a ne si jen lehnout a nechat se obsloužit. Tak kila dolů nepůjdou!

Proti vráskám

Mnoho žen trápí stárnutí pokožky, vrásky, kdyby se ale více milovaly, pleť by byla hned hezčí. Studie dokonce prokázaly, že ženy, které mají sex alespoň jednou týdně, mají více estrogenu, který vyhlazuje vrásky a pokožku napíná.

Proti pomerančové kůži

Jak už bylo řečeno, při sexu se v těle ženy produkuje více estrogenu, který napíná pokožku a zároveň podporuje lymfatický systém, vazivovou tkáň. Tím se i zlepší pokožka na místech, kde spíše vypadá jako pomerančová kůra.

Posiluje imunitu

Při sexu se ale neprodukuje jenom estrogen, ale mnoho dalších hormonů, které tělo posilují a mají tak dobrý vliv na tvůj imunní systém. Budeš pak lépe chráněna např. před chřipkou a infekcemi.

Autor obrázku: Guillaume Paumier

Budeš šťastnější

Hormony, které vylučuje – např. oxytocin, serotonin či dopamin, ti mohou doplnit i lepší náladu. Po sexu se budeš chuť mít smát, zlepší ti špatnou náladu, dokonce mnohdy i vymizí bolesti hlavy a budeš se cítit šťastnější. A ne jenom chvíli válení se v posteli, nicméně celý jeden den – takže pokud promiluješ celou noc, druhý den se to odrazí na tvé dobré náladě.

Proti depresi

Byly zveřejněny studie, které dokazují, že lidé, kteří pravidelně a spokojeně vedou sexuální život, mají mnohem méně depresí, a když už se nějaká objeví, umějí se s ní dobře vypořádat anebo ji hned hodí za hlavu. Takže místo trhání vlasů depresí, sexuj!

Proti stresu

Sex tě skvěle naladí, uklidní a uvolní. Zároveň při něm přijdeš na jiné myšlenky a hormony štěstí se zase postarají o to, aby stres zahnaly.

Místo namáhavého cvičení

I při sexu posiluješ a procvičuješ svoje tělo, hlavně pokud hodně experimentuješ s polohami. Koukni na Kámasútru a protáhni si s ní hýždě, ruce, břicho, stehna i lýtka!

Posílí vztah

Je známo, že sex upevňuje vztah, protože se při něm zvyšuje důvěra. Čím déle spolu partneři sexují, tím více si důvěřují a dokáží se uvolnit. Navíc při orgasmus se uvolňuje hormon oxytocin, který právě má významnou roli v důvěře. Takže čím více orgasmů si dopřejete, tím více si budete důvěřovat a budete mít pevnější vztah!

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply