Céline

Hedy

Céline

Také vám název značky evokuje něžnost a jemnost? V tom případě máte to pravé cítění. Módní značka Céline, která se v dnešní době umisťuje vysoko v
žebříčku oblíbenosti u společenské smetánky, začala svoji produkci v roce 1945 a pro zcela jinou sortu obyvatel. Původně se totiž zaměřovala na dětské botičky. To byl prvotní plán zakladatelky Céline Vipiany – obout dětem krásu, lehkost a zejména eleganci.

Autor obrázku: yunguyen666

Rozšíření kolekce a nabídky

Firmě se dařilo, ale pořád ještě měla před sebou ta nejúspěšnější léta. Postupem času se produkce rozšířila o dámské kabelky, opasky a samozřejmě i boty. Na začátku šedesátých let pak nastal ten nejzásadnější krok kupředu – představení zcela první kolekce vlastních oděvů.

Patří ji celý svět

Do deseti letech toto rozhodnutí nese zasloužené ovoce. Značka expanduje do všech koutů světa. Ujímá se Japonska, Koreji, ale také USA a celé Evropy. Céline předvádí elegantní, až sportovně ležérní modely, obepínající celou postavu a vyzdvihující tak krásu ladných ženských křivek.

Ležérnost a ladnost ženských křivek

Céline je skutečně dobrá značka, jejíž míru úspěšnosti lze změřit i tím, že v
devadesátých letech se stává součástí světového módního koncernu LVMH, který již sdružuje šedesát luxusních značek.

Autor obrázku: Brandon Baunach

Šmrnc s dávkou amerického snu

Do francouzské módy vnese trochu „amerického snu“ módní návrhář Michael Kors a Céline je tak módou elegantní s dávkou lesku a šmrncu. Inspiruje se hlavně v počátcích dvacátého století a zejména pak ve třicátých letech. Elegance s kapkou luxusu je prvotřídní tahoun. V současnosti je značka považována za nejexkluzivnější.

Šifon, krajka a průhledné blůzky

Pod jménem Céline se vystřídali návrháři snad ze všech koutů. Po Italovi Robertu Menicherttovi se dvorní stylistkou stává Chrorvatka Ivana Omazić. Ta sahá při tvorbě do let dvacátých a vlastním modelům dává vyniknout šifonem, krajkou, oválnými límci, průhledných blůzkách, krátkých sáčkách, nebo jemných kožikách. Všechny modely spojuje zásadní Céline look sebevědomé ženy a maximálního luxusu.

Osud značky v dobrých rukou

Od roku 2009 je v čele značky výtečná návrhářka Phoebe Philo, která mezi těhotenstvími sbírá ceny pro nejlepší designéry a návrháře a přitom nezapomíná světu ukazovat, co je značka Céline v módní branži.
Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply