Jarní očista vašeho těla

Hedy

Jarní očista vašeho těla

Na jaře obvykle děláme generální úklid našeho domu, co takhle letos očistit naše těla?

Průměrný člověk přes zimu přibere kolem 1 kila a začínající jaro je dobrou motivací na očistu těla. Existuje spousta důvodů proč si dát jarní detox. Odstraníte toxiny, zlepší se vaše pokožka a zklidní spánek. Vaše imunita se zlepší a vaše tělo bude vypadat tak, jak si představujete. Jen několik malých změn vám může nastartovat dlouhou cestu, která vám pomůže cítit se fit a vypadat svěžeji.

Zpracované, předem připravené a balené potraviny jsou plné špatných nenasycených tuků, soli a přidaných látek. Neprospívají vašemu tělu a nutí vás jíst více, místo toho, abyste začali od začátku. Nemusíte být žádná sportovkyně, abyste byla schopná vyběhat například hranolky. Chce to jenom se zapřít a dobrou motivaci a můžete jít na to. Můžete si třeba navařit dopředu o víkendu a jídlo si zamrazit v individuálních porcích na celý týden aby, když přijdete domů, jste nemusely narychlo vařit nebo jídlo šidit brambůrkami a dalšími nezdravými potravinami.

Autor obrázku: LollyKnit

Pijte více vody, která vám pomůže vyplavit toxiny

Dva litry denně vám pomohou hydratovat a stimulovat vaše tělo. Pro opravdovou detoxikaci jako první věc ráno vymačkejte citronovou šťávu do velké sklenice s vodou. Obsahuje více než 20 proti rakovinových látek a pomáhá čistit vaše játra, ledviny a tlusté střeva což znamená, že váš jarní detox bude opravdu účinný a  pokožka bude vypadat svěže.

Jezte více proteinů

To je ten důvod, proč jsou fitness fanatici tak zbláznění do proteinů – je to klíč k nakopnutí vašeho metabolismu na plné obrátky a cítíte se plnější. Ryby a vajíčka jsou skvělé zdroje, ale maso je těžší na trávení. Pokud jste vegetarián, nemějte obavy. Fazole a čočka je vysokým zdrojem proteinů a vlákniny zatímco oříšky a semínka poskytnou vašemu tělu esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6.

Jíst méně, ale častěji

Jíst jídlo v malých porcích a svěží častěji během dne, pomůže stabilizovat hladinu cukru v krvi a napomáhá trávení. Jíst častěji vám pomůže necítit se deprivovaná a je tak jednodušší zůstat motivovaná.

Autor obrázku: John Revo Puno

Zamilovat se do vlákniny

Jíst nekvalitní potraviny v nás vyvolává pocity pomalosti a nafouknutí. Pravda je, že polotovary jsou lákavé, když jste hladový. Vlákninu najdete v ovoci, zelenině a celozrnném pečivu. Je to jeden z nejvíce důležitých elementů zdravé stravy. Udržuje trávící systém v plném chodu, pravidelnosti a pomůže vám se zbavit chutí a cítit se plnější.

 

Jednoduchý tip na občerstvení: hrst syrových čerstvých mandlí, humus s celerovými tyčinkami, vegetariánské sushi nebo malý balíček rozinek vám pomůže udržet hlad na uzdě.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply