Napařování

Hedy

Napařování

Napařování tvoji pleť vyčistí, uzdraví, uvolní ucpané póry a má také dobrý vliv na naše dýchací cesty. Pokud máš problematickou nebo mastnou pleť, určitě napařování vyzkoušej!

Nepotřebuješ nijak moc ingrediencí, postačí ti větší miska nebo hrnec, 1-2 litry vody, bylinky či med, ručník.

Pokud nechceš používat žádné bylinky, nevoní ti nebo je prostě nemáš po ruce, můžeš obličej napařovat pouze horkou vodou. Účinek to bude mít skoro stejný – tvé póry se otevřou a vyčistí. Akorát se ochudíš o věci, které dokáží právě bylinky. Proto je dobré si vždy sehnat něco navíc.

Co přidat do horké vody

Autor obrázku: Smoobs

Nejlepší bylinkou k napařování je šalvěj, levandule či vřes, který tvou pleť zklidní. Výhodou těchto bylinek je fakt, že je může použít i ta nejcitlivější pleť. Dobře bude působit i rozmarýn nebo kopřiva, který pleť dobře prokrví, takže hodně pomůže mastné pokožce.

Pokud ale nemáš po ruce žádné tyto bylinky, můžeš použít heřmánek, který je lehce dostupný. Použij hrst heřmánku či jeden čajový pytlíček a hoď jej do misky s horkou vodou. Heřmánek na pleť působí protizánětlivě, proto má skvělé účinky na problematickou pleť.

Další možností je i med. Stačí půlka polévkové lžíce a tvá pleť je hned o něco mladší, rozzářenější a hydratovanější.

Příprava před napařováním

Před napařováním bys určitě neměla zapomenout na důkladné vyčistění a odlíčení pleti. Nezapomeň ani na řasenku, protože i ta může napařování velmi pokazit. Pokud máš dlouhé vlasy nebo ofinu, sepni je dozadu, aby se ti při napařování nepletly.

10-15 minut odpočinku

Do misky či hrnce nalej horkou vodu, přidej bylinky nebo med a zamíchej. Bylinek přidej vždy jen hrstku, ne víc.

Poté si vezmi ručník a přehoď si jej přes hlavu. Nakloň se nad misku. Nikde by ti neměla unikat pára, proto se snaž ručníkem tomu zamezit. Obličej drž cca 30 cm odstup. Obličej napařuj 10-15 minut.

Po napaření pleť opláchni vlažnou vodou. Pokud se chystáš ven a venku je zima a studený vzduch, napařování neprováděj. Své pleti bys tím škodila. Měla bys alespoň hodinu být v místnosti s pokojovou teplotou.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply