Jak umocnit svou krásnu, ženskost a jedinečnost – 3. část

Hedy

Jak umocnit svou krásnu, ženskost a jedinečnost – 3. část

17. Hydratujte a korigujte

Autor obrázku: Steve Hankins

Když je řeč o pleti, svým studentům vždy říkám, aby si představili rajče. To má krásně napnutou a pevnou slupku, protože je plné vody. Kdybyste ho nechali usušit, jak bude vypadat…říká Eduardo Ferreira, umělecký vizážista a vzdělávací ředitel pro Evropu značky Bobbi Brown.

Podle něj musíme „hydratovat, hydratovat a hydratovat“. A pít hodně čiré vody, protože ta je podle vědeckých průzkumů jedinou energeticky využitelnou tekutinou pro lidský organismus. Hydratace je nutná i proto, aby na pleti dobře držela líčidla, hlavně make-up a korektor. Jinak se na tváři budou tvořit mapy, flíčky a šupinky.

Skvělé hydratační účinky má například hydratační denní krém proti vráskám Anti-Wrinkle Day Care, Nivea Visage, 50 ml, 150 Kč.

18. Mějte krásné vlasy

Nestačí jen myslet na bezchybnou pleť, symbolem mládí jsou husté a lesklé vlasy. Pokud vás trápí jejich padání, zkuste novinku, první unikátní kúru pro znovuobnovení vlasů Dercos Neogenic, Vichy, 28 ampulí za 2130 Kč.

Podle dermatologa Pascala Reygagneho se po třech měsících aplikace tohoto přípravku zvýšila hustota vlasů testovaných jedinců o 1700 nových vlasů. A i sami účastníci studie pozorovali účinky, jako je zvětšení objemu vlasů, jejich bohatost, ale i celkové zlepšení hustoty vlasové pokrývky.

Mladistvý lesk vlasů doplňujte denně například také suchým olejem ve spreji Kendi Oil, Dry Oil Mist, Bamboo Smooth, Alterna, 595 Kč. Oproti klasickým maskám na vlasy kadeře tolik nazatíží, a ty tudíž nezplihnou.

19. Spolehněte se na antioxidanty

Antioxidanty brání organismus před vlivy volných radikálů. Ty působí v těle na významné sloučeniny, jako jsou například bíkoviny nebo nukleové kyseliny, a vedou k rychlejšímu opotřebení tkáně. Mezi přirozené antioxidanty patří například vitaminy E (ořechy, oleje), C (citrusy), A (brokolice), karotenoidy jako beta-karoten, lykopen (mrkev, rajčata) nebo fenoly (citrusy, cibule, čaj, víno, rajčata) a další složky.

Podle nutriční poradkyně fitness centra Holmes Place Ivy Veselé patří mezi ovoce a zeleninu s vysokým obsahem antioxidantů především plody s tmavým zabarvením, jako je černý jeřáb, rybíz, ostružiny, borůvky, černý bez nebo jihoamerické ovoce acai. „To má podle posledních průzkumů nejvyšší antioxidační kapacitu ze všech druhů ovoce na světě,“ dodává Iva Veselá.

20. Buďte pevná a rovná

Autor obrázku: Maegan Tintari

Pro mladý vzhled je důležité mít pevné a pružné tělo. Pomůže vám flowin nebo TRX, moderní cvičení, při kterých využíváte vlastní váhu. Při flowinu (www.flowin.cz) navíc pracujete s třecí silou na klouzavé podložce.

Pravidelným tréninkem dosáhnete lepší hybnosti, stability, síly i rychlosti. Zapojujete především vnitřní stabilizační systém, který je důležitý pro správné a zdravé držení těla. Při cvičení pracuje pánevní dno, šikmé břišní svaly, bránice, hluboké zádové svalstvo. Zaktivovat tyto svaly je těžké, ale na flowinu se vám zapnou automaticky.

TRX je zkratka pro Training Resistance Exercise (www.trxsystem.cz), což znamená trénink s odporem a váhou vlastního těla. Dva pevné popruhy s madly využívají jako zátěž při cvičení pouze vaši hmotnost. TRX pochází z výcviku amerického námořnictva. Buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo. Posílíte, zpevníte a zeštíhlíte celé tělo.

21. Objevte BB krémy

Beauty Balm přípravky neboli zkrášlovací balzámy, BB krémy, jsou multifunkční prostředky, které dokážou pleť hydratovat, barevně sjednotit, rozjasnit, ochránit ji před UV zářením, a navíc kryjí drobné nedostatky. Prostě nám dodají vše, co tvář potřebuje.

Hledejte například u značek La Roche-Posay (Hydreane BB krém, 380 Kč), Garnier (BB Cream Miracle Skin Perfector, 199 Kč), Clinique (Age Defense BB Cream, SPF 30, 720 Kč), M. A. C (Prep + Prime Beauty Balm, SPF 35, 580 Kč) či Bobbi Brown (BB Cream, SPF 35, 680 Kč).

22. Procvičujte mozek

Začněte dělat nové věci. Zrušte rutinu a každodennost – třeba se jen vydejte do práce jinou cestou, ať máte nové vjemy. A také hrajte hry, ať už deskové, nebo počítačové, karetní, či asociační, skupinové. Hraní dokonale omlazuje, a ještě navíc budete chytřejší, tudíž spokojenější sama se sebou.

23. Čistěte si pleť

Každý den odličte, umyjte, vyčistěte a znova hydratujte pleť. Jednou týdně použijte peeling. Jen pak mohou další přípravky fungovat. Skvělá je čisticí pleťová voda Hydrabio H2O, Bioderma, 329 Kč, určená pro suchou a citlivou kůži. Pokud se pravidelně líčíte, dbejte na správné odlíčení, ať vaše kůže stárne pomaleji. Zkuste BIO Květové odličovací mléko od Sanoflore, 270 Kč. Pro dočištění pleti můžete použít např. Bylinné tonikum, Ryor, 80 Kč. Hydrataci svěřte Mandlovému krému, Weleda, 349 Kč, a k hloubkovému čištění zvolte jemné peelingové mléko Růže Granátové jablko, Primavera, 340 Kč.

24. Smějte se

Smích uvolní mimické svaly, zjemňuje a krášlí tvář. Vedle pleti umí smích osvěžit i celé tělo, protože tlumí bolest, tenzi a produkci negativních hormonů. Aby vám po legraci nezůstaly vrásky, spolehněte se na patentované přípravky proti vráskám od smíchu. Například na krém Smile’n Repair, Givenchy, 2610 Kč, nebo sérum Re-Plasty Pro Filler, Helena Rubinstein, 4900 Kč, jehož výsledek je viditelný hned po první aplikaci. Vyplníte jím především nosoretní rýhy a zároveň linky nad horním rtem.

25. Nezapomínejte na kamarádky

Nehoňte se. Když trávíte čas se svojí nejlepší kamarádkou, vyplavuje se vám do těla oxytocin, hormon štěstí a pohody. Nejlépe si tak odpočinete, protože si můžete postěžovat, vypovídat se a společně se radovat nad událostmi vašich pestrých životů. Ženy potřebují sdílet. Proto se této omlazující metodě nebraňte a už vytáčejte číslo.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply