Udělejte si čas na relaxování

Hedy

Udělejte si čas na relaxování

Autor obrázku: Victor1558

Je rychlá doba, která si žádá abychom byli stále v pohybu. Méně odpočívali a na úkor toho jsme vykonávali větší výkon. Každý známe rychlé přebíhání po ránu, aby jsme stihli všechny úkony. A poté do práce, tam podávat nejlepší výsledky.

Ano a častokrát se stává, že padneme vyčerpáním anebo zcela vyhoříme. Děje se to všem, i těm nejvýkonnějším. Co je potřeba udělat či co je třeba změnit, abychom byli odpočatí a dělali něco pro své tělo?

Odpověď je jednoduchá

Když odpočíváte tím, že koukáte na televizi a nebo posloucháte rádio, váš mozek je stále v pohotovosti a nemá možnost zvolnit. Je to tím, že stále vstřebává informace a třídí. Takže pokud odpočíváte podobným stylem zapomeňte na to.

Nejlepší relaxování spočívá v lehké meditaci, to znamená, v úplnému vypnutí a proudění myšlenek, které se nesnažíte analyzovat, jen je necháte volně plout. Pokud máte chuť začít lépe žít a cítit se odpočatě, tím pádem také klidněji, není lepší metoda…

Jak na to?

Autor obrázku: Aimee Heart

Sedněte si do pohodlného křesla anebo si lehněte na postel. Zvolte polohu, která je vám nejpříjemnější (jakákoliv). Máte-li k dispozici nějakou relaxační hudbu, pusťte si ji do sluchátek – nejlépe jen instrumentální. Poté zavřete oči a uvolňujte celé tělo, myšlenky nechte volně plout a snažte se vše vnímat emocionálně. Racionalizace daleko více zaměstnává mozek.

Nevnímejte čas ani své okolí (snažte se od něj oprostit) a pracujte se svým tělem, vnímejte vnitřní pochody a pocity, ať vyvolávají cokoliv. Až budete chtít přestat tak přestaňte, není důvod se nutit. Stačí jen otevřít oči a ucítíte nával nové energie a sladkého odpočinku.

Napoprvé se to skoro nikdy nepovede, chce to cvičit – nejlépe ve stejný čas a každý den.

Držím vám palce a věnujte sobě aspoň trochu pohodlí.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply