Příroda, základ zdraví

Hedy

Příroda, základ zdraví

Autor obrázku: Moyan Brenn

Pro někoho jsou v životě nejdůležitější peníze, pro někoho zase nějaká určitá věc …pro většinu lidí po celém světě je však tím nejcennějším dobré zdraví. Na to ovšem velká spousta lidí nemálokdy zapomíná a začínají na něj myslet až tehdy, kdy je začne trápit nějaký vážnější problém.

Dokud se ovšem nestane něco vážného, budou na své zdraví kašlat i nadále …stravovat se narychlo a ve fastfoodech, pít alkohol, kouřit …nebudou pravidelně spát a ani pravidelně jíst. Zkrátka dávají svému zdraví pořádně zabrat …to jim ovšem může do budoucna velmi znepříjemnit život.

Udělejte něco pro své zdraví

Jestli trpíte nějakými problémy skrze dýchací cesty, anebo Vás často bolí hlava, vyzkoušejte procházky přírodou. Samozřejmě si ale musíte zvolit takové místo, které není znečištěné …a abyste si krásu a chuť přírody skutečně vychutnali, vyhněte se v přírodě rušným místům. Zrovna tak se vyvarujte místům s náročným terénem – uklidňující a zdravá procházka by se pak mohla stát spíše stresující, zejména při překonávání kdejakých překážek.

Abyste nebyli sami

Pokud se neradi procházíte sami a máte rádi tichou společnost, nemusíte s sebou hned brát nějakého kamaráda či kamarádku. Zvolte raději psa. Uvidíte, že procházku přírodou oceníte nejenom Vy, ale i on. Mimo zlepšení zdraví svého, ale i svého čtyřnohého společníka, tím upevníte vztah mezi Vámi. A je úplně jedno, zdali si pořídíte psíka menšího vzrůstu, anebo pořádného psa. Nejlépe si však nepořizujte žádné lovecké a agresivní plemeno.

Autor obrázku: Ananta Bhadra Lamichhane

Ničím se nerozptylujte

Když už si jdete konečně odpočinout do přírody, úplně zapomeňte na povinnosti. Samozřejmě ale, že nesmíte zanedbat např. včasný příchod do práce, péči o dítě apod.

Rozhodně si s sebou neberte mobil a nenechte se „otravovat“ ostatními lidmi, např. kolegy z práce, sourozenci, rodiči, dětmi apod. V přírodě si pak pročistíte hlavu ještě více a mj. budete moci v klidu přemýšlet o svých problémech či budoucích plánech. V mnohém přemýšlení Vám také může příroda pomoci.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply