Dopřejte si s námi zdraví

Hedy

Dopřejte si s námi zdraví

Znáte to. Ochablá kůže, vypadávající vlasy, bledá tvář apod. Poradíme vám, co jíst, abyste těmto problémům zabránily. Zdravé potraviny s obsahem určitých látek vám totiž přidají na kráse.

Špenát, buráky nebo losos, to jsou ty pravé potraviny, které zajistí, že budete vypadat lépe a zde najdete, jak účinkují a jak je správně použít.

Autor obrázku: John Tann

1. kůže – šípek

Vždy z nich nejprve odstraňte vnitřní chloupky. Šípky lze použít čerstvé, osušit je nebo připravit třeba víno. Obsahuje vitamín C a ten přispívá k syntéze kolagenových vláken. Pokud ho budete užívat více, má funkci menšího výskytu vrásek. Dalšími alternativy jsou ananas, granátové jablko nebo papája.

2. vlasy – arašídy

Nasolené buráky (hrstku) si berte jako rychlé občerstvení. Můžete si také ke snídani namazat celozrnné sušenky arašídovým máslem. Pozor však. Arašídy jsou hodně kalorické, tak to s nimi raději moc nepřehánět. Pomohou vám však si zachovat zdravé tuky a dodají vám vlákninu, živiny a tím je vitamin B, kterého když nemáte dostatek, způsobuje vypadávání vlasů. Dalšími alternativy jsou avokádo a žampiony, které obsahují vitamin B5 (pracují pro lesk vašich vlasů).

3. rty – brokolice

Nejchutnější je brokolice vařená v páře, na olivovém oleji restovaná a pečená s česnekem. Může být také přidaná do polévky či dušených pokrmů. Toto vám zaručí hladké rty. Máte rty popraskané? Obvykle za to může nedostatek vitaminu B ve stravě. Dalšími alternativy jsou mandle, sojové boby nebo jogurty.

Autor obrázku: Javier Lastras

4. zuby – losos

Tady stačí snadná úprava. Filety z lososa opečte z obou stran na másle v pánvi. Poté na talíři zakápněte citronem a pokrm si doplňte rozpečenou bagetou a bylinkovým máslem. Losos má nejvíce vitaminu D a zachová vám silné, zdravé zuby a navíc sníží výskyt zubního kazu! Dalšími alternativy jsou sýry, které obsahují fosfor a vápník. Mají stejný vliv na zuby a chrání před kyselým prostředím v ústech. Navíc jejich bílkoviny stimulují produkci slin.

5. zadek – špenát

Jezte nejlépe špenát syrový. Na začátek vyzkoušejte lehký salát (špenátové listy promíchejte s praženými ořechy, kouskem nivy, nakrájenými jablky a nakonec zakápněte olivovým olejem). Obsahuje různé vitamíny, minerály a stopový prvek silicium (zpevní a zvýší elasticitu kůže). Dalšími alternativy jsou květák, hroznové víno a brambory.

6. nohy – okurky

Stačí, když si okurky dáte jako přílohu nebo salát k pokrmu. Taktéž svačinka z okurek nic nezkazí. Navíc salát vás v těchto letních období parádně osvěží! Okurky obsahují více než 90% vody a ve slupce se nachází vitamin E a kyselina křemičitá. Zpevní vám cévy, což nohám nejvíce prospívá.

Okurky také zlepšuje krevní oběh a navíc je hydrátem celého těla. Dalšími alternativami jsou špenát a veškeré potraviny, které obsahují vitamin C, který vám zpevní kůži na nohou.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply