Jak si vybrat správný odstín rtěnky?

Hedy

Jak si vybrat správný odstín rtěnky?

Možná se líčíte a nedáte dopustit na odstín a značku Vaší rtěnky už celá léta. Pro ty z vás, které se líčení rtů prozatím vyhýbají nebo si nejsou jisté volbou odstínu, je následující článek naprosto ideální berličkou. Dozvíte se, podle čeho odstín vybírat a čemu se vyvarovat, protože regály v obchodech doslova přetékají všemožnými rtěnkami a je velice složité si jednu z nich vybrat.

Rtěnka je ženskou zbraní a neměla by chybět v žádné kosmetické taštičce. Dokonce se říká, že by žena po pětadvaceti letech měla místo lesku na rty používat právě rtěnku, a i když jste unavená, rozespalá nebo jinak nenalíčená, rozhodně Vás rozzáří a omladí. Jde jen o to vybrat tu správnou. Odstín, který by se k Vám nehodil by totiž nadělal více škody než užitku.

Podle barvy pleti

Pleť hraje důležitou roli ve výběru toho správného odstínu. Pokud je Vaše pleť světlá, volte odstíny do růžova, korálova nebo světle broskvova. Pro zrzky jsou zase ideální rtěnky se zlatavým nádechem. Pokud je Vaše kůže tmavší, chybu neuděláte ani ve volbě výraznějších odstínů, jako je švestková, čokoládová, třešňově červená, vínová nebo temně rudá. Jestliže jste na hraně mezi světlou a tmavou pletí a Vaše pleť má odstín spíše olivový, volte růžovou, lila, malinovou nebo korálovou. Zrovna ta je totiž univerzálním odstínem vhodným pro všechny.

Podle tvaru rtů

I tvar rtů je pro volbu rtěnky důležitý. Ženy s úzkými rty by se měly vyvarovat matným rtěnkám, ty jsou totiž vhodné právě pro ženy s plnými rty. Měly by volit spíše světlé a třpytivé či lesklé rtěnky, které rty opticky zvětší. Pro ještě větší efekt plnějších rtů je vhodné rty obtáhnout konturovací tužkou. Pokud Vás trápí až příliš plné rty, volte tmavší odstíny, které je opticky zúží.

Podle barvy vlasů

Blondýnkám sluší růžové, jahodové nebo fuchsiové odstíny a potom samozřejmě jednoznačně červená, která k blondýnkám prostě patří. V tom případě je však nutné volit odstíny s chladným nádechem, aby ladily s jejich světlou pletí.

Naopak brunetky by měly volit výraznější barvy. Například jasně červená, oranžová, čokoládová nebo bronzová je ideální volbou.

Pokud jsou Vaše vlasy špinavě blond nebo světle hnědé, zkrátka něco mezi, budou Vám slušet téměř veškeré odstíny. Vybírat si můžete mezi světle růžovou, korálovou, malinovou, ale i borůvkovou barvou.

Ženy se zrzavou hřívou by měly volit výrazné barvy, protože jsou pro tento typ barev jako stvořené. Nebojte se proto malinově červené, borůvkové nebo korálově červené rtěnky. Záleží na intenzitě odstínu Vašich vlasů. Ženy se světle zrzavými vlasy by se měly soustředit na korálovou rtěnku, která je univerzální i pro všechny ostatní ženy. Jsou-li Vaše vlasy červené, dejte přednost cihlové rtěnce, a pokud jsou spíše rudé, vyberte si rajčatově červenou nebo oranžovo-červenou rtěnku.

Podle příležitosti

Pro běžné nošení je vhodná taková rtěnka, jejíž odstín se liší maximálně o dva odstíny od přirozené barvy Vašich rtů. Pro večerní nebo slavnostní příležitost můžete zvolit výraznější rtěnku. Vždy však platí, že zvolte pouze jednu část obličeje, která bude výrazná. Tedy buď výrazně nalíčené rty nebo oči, ale nikdy ne dohromady, vypadala byste vulgárně a jako od kolotoče!

Rady na konec

Pokud si vyberete špatný odstín rtěnky, nemusíte ji hned vyhazovat. Zkuste experimentovat a štětečkem ji smíchat s jinou barvou. Vznikne Vám tak úplně nový originální odstín!

Protože výrazná rtěnka přitahuje pozornost, neměly by Vaše rty působit vysušeným dojmem. Před jejím nanesením proto na rty naneste zvláčňující balzám nebo rty masírujte zubním kartáčkem, abyste odstranily odumřelé kožní buňky. Jemná pokožka rtů se zároveň povzbudí a prokrví a Vaše rty budou plnější a červenější.

Pro delší výdrž rtěnky je po nalíčení obtiskněte do ubrousku a ještě jednou naličte, rtěnka tak vydrží déle. Pokud Vám vybraný odstín připadá příliš výrazný, přirozenějšího dojmu docílíte tak, pokud po nalíčení rty jemně obtisknete do ubrousku. Rtěnka se do rtů vpije a bude působit matně a přirozeně.

přibývajícím věkem se snažte vyvarovat rtěnkám se třpytkami, které zvýrazňují vrásky (to ostatně platí i u ostatních líčidel, například očních stínů) a volte spíše krémovější texturu rtěnek. Dopřejí Vašim rtům potřebnou hydrataci a zvláční je. Vyvarujte se tmavým odstínům, které ještě více zužují už tak stářím zúžené rty. Na druhou stranu s věkem je vhodné volit výraznější barvy, které Vám dodají šmrnc a elegantní vzhled.

Jestliže Vás trápí zažloutlé nebo zašedlé zuby, určitě se vyvarujte křiklavých odstínů jako je růžová, oranžová nebo hnědá. Váš nedostatek by ještě více zvýraznily! Volte proto raději odstíny s modrým podtónem, který dokáže zabarvení zubů opticky zneutralizovat.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply