Krásné nohy? Jak na ně!

Hedy

Krásné nohy? Jak na ně!

Většinu žen trápí jejich nohy. V zimě většinou své nohy ukryjeme. Co potom ale v teplejším období? Přinášíme vám spoustu rad a tipů jak o své nohy pečovat tak, aby byly krásné, čisté a jemné.

Péče o paty

Autor obrázku: Dennis Yang

O paty a chodila by jsme zkrátka měli pečovat. Nemáte čas na pedikúru? Nevadí! Udělejte si ošetření samy, a to nejlépe jednou týdně.

Jak na to? Nohy namočíme do lavoru s co nejteplejší vodou a přidáme změkčující sůl. Patnáct minut relaxujeme. Nohy vytáhneme a začneme se zbavovat ztvrdlé kůže, nejčastěji pemzou nebo skleněnými pilníky na paty. Po pečlivém ošetření přidáme ještě peeling (vytvoříme smícháním cukru krystal s trochou medu), který nohy dohladí.

Před obroušením by jsme měli nohy přetřít olejíčkem nebo olivovým olejem.  Díky němu nebudou nohy vysušené. Nakonec nohy nakrémujeme (měli by jsme používat speciální krémy např. Neutrogenu – obsahuje glycerin).

Lakování nehtů

Tak jako na rukou by jsme měli pečovat o své nehty i na nohách. Neměli by jsme tak zapomínat ani na lakování ani na zapilovávání. Nechce se vám do lakování? Použijte novinku od značky Sephora. Jsou to speciální samolepky, které si samy vytvarujete podle nehtu a které suplují lak. Nemusejí zasychat a ani se neoprýskají. Sundávají se odlakovačem.

Depilace

Jak jsme se již zmiňovali, v zimě chloupky lehce skryjeme oblečením. Na jaře a v létě nám to už jen tak neprojde. Vyřešíme to voskem, po kterém budeme mít až na čtyři týdny pokoj. Vyzkoušejte třeba inovované pásky Veet, které se dají nejsnadněji uchopit a díky tomu je odstraňování chloupků efektivnější a rychlejší.

Zpevňování

Máme krásné nohy? Máme pevné nohy. Pevných nohou dosáhneme nejlépe procházkám, tedy chozením pěšky. Bydlíte v paneláku? Vyhněte se výtahu a choďte více po schodech, protože jak se říká „každý krok se počítá“. Neměli by chybět ani výlety na kolech či běhání. Dobrým zpevnitelem nohou je také bazén nebo tenis.

Mazání

Naše nohy můžou zdobit také šupinky. Těch se zbavíme každodenním mazáním krémem. Pokud máte opravdu hodně suché nohy, už ve sprše si je vydrbejte tělovým kondiciérem Buffy od značky Lush, který obsahuje malá zrníčka (zjemní je) a bambucké a kakaové máslo (zvlhčuje). Vyhlazuje nejen nohy, ale i zadeček.

Autor obrázku: BeJaMarie

Optické zeštíhlení

Opálené nohy působí štíhleji, to víme všichni. To však neznamená, že by jsme ihned měli navštívit solárium. Zdravější nádech vám dodá např. hydratační mléko s efektem postupného opálení Nutribronze od L´Oréal. Díky tomu, že získáte postupný efekt opálení, můžete dosáhnout přesně takového odstínu, jaký si budete přát.

Dostat z únavy

Může se stát, že máte po těžkém dni namožené a oteklé nohy. To vyřešíme tím, že jen co přijdeme domů, nohy důkladně osprchujeme střídavě teplou a studenou vodou. Ukončíme studenou. Poté dáme nohy nahoru. K prokrvení vám také pomůže uvolňující mátový gel od značky Ryor.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply