Pedikůra doma, to zvládneš!

Hedy

Autor obrázku: Trevor Leyenhorst

Pedikúra doma, to zvládneš!

Není nic ošklivějšího, než když pěkná holka má neupravené nohy. Při romantickém večeru to nebude působit dobře, proto by sis měla najít čas na úpravu svých nožek. Zas tolik práce to nestojí!

Co budeš potřebovat

  • olej či sůl do koupele
  • vatové tampony
  • odlakovač
  • nůžtičky na nehty
  • krém na chodidla
  • lak na nehty
  • pemzu

„Procedura“ může začít

Nejdříve si připrav lavor s teplou vodou a nasyp do ní sůl nebo nalej olej. Pokud chceš dosáhnout ještě lepšího efektu, vymačkej do vody citron. Citron tvoje nožky rozhýčká, zjemní a budou vypadat skvěle.

Pokud vlastníš peeling na chodidla, můžeš s ním začít. Po deseti minutách vytáhni nohy z lavory, osuš je dosucha a začni obrušovat pemzou ztvrdlou kůži na patách. Dej si záležet a až poté se přesuň na ostatní ztvrdlá místečka chodidel. Je hodně důležité, aby se kůže pořádně obrousila, proto si s tím dej na čas. Zkus se ale vyhýbat kovovým pilníkům na nohy, aby ses nezranila. Lepší jsou pemzy a pilníky, na kterých je nalepený speciální smirkl.

Až obrousíš starou kůži, opláchni nožky a opět je důkladně vysuš. Na závěr použij speciální krém na nohy, který je pěkně zvláční.

Nehty

Ty dělej vždy až na závěr, aby se ti lak na nehty koupáním neponičil. Vyvaruj se stříhání nehtů do obloučku, jak jsi zvyklá na rukou. Nevypadá to ani hezky a nehty by mohly zarůstat. Na nohou se stříhají do rovna. Také nehty nestříhej těsně u kůže, ale vždy kousek nechej. Nezapomeň zatlačit nehtovou kůžičku, aby se nezatrhávala. Poté můžeš nehty nalakovat.

Tvé nožky hned prokoukly, že? Pokud chceš mít takhle krásné nožky pořád, měla bych tuto proceduru opakovat alespoň dvakrát měsíčně. Starat o nehty by ses ale měla častěji, alespoň jednou týdně. Můžeš jim někdy dopřát i odbornou péči u kosmetičky a něčím se inspirovat nebo si nechat doporučit skvělé produkty.

Single content advertisement bottom
Related posts
Your comment?
Leave a Reply