Kosmetické triky a finty

Hedy

Kosmetické triky a finty

Hodně dívek se v líčení potkává s obtisknutou řasenkou, lesknoucím se nosem nebo jí prostě nedrží řasenka. Ale proti tomuto všemu se dá bojovat. A v tomto článku se dozvíš jak.

Obtisknutá řasenka

Nic nezkazí přirozené líčení víc, než obtisknutá řasenka na horním víčku. Nemysli si ale kvůli tomu, že jsi amatér. Tohle se může stát i těm největším profesionálům, akorát oni vědí, jak se toho zbavit.

Nelekej se a neodstraňuj řasenku hned, nejdřív si řasy dolič, počkej až řasenka zaschne a až pak se na to vrhni. Namoč štěteček do uší do odličovadla a přejeď jím přes obtisklou řasenku. Ta hned zmizí a nezničí ti make-up ještě víc. Skvělou vychytávkou jsou i olejové štětečky, které jsou přímo k tomuto určené. Koupíš je v každé lepší drogérii.

Horní linky nedrží

Autor obrázku: Courtney Rhodes

Horní linky jsou prostě klasika a těmi se prostě nedá nikdy nic zkazit. V dnešní době je používá hodně dívek a mnoho z nich má problém s výdrží linek a obtiskáváním. Tomu se dá samozřejmě předejít kvalitními linkami.

Pokud jsi ale majitelkou mastnějších víček anebo se ti přes den prostě potí, zkus se poohlídnout po těch voděodolných. I takové seženeš. Dalším trikem, jak obtiskování předejít je to, že víčka přepudruješ, naneseš podkladovou bázi nebo podkladový stín (klidně v barvě pleti). Aby se tvé linky nerozmazávaly, můžeš je ještě zafixovat černými stíny (nebo jinými v barvě linky), které naneseš přesně na linku.

Stíny opadávají

S tímto mají problémy hlavně začátečnice v líčení, kdy se ještě neumějí pořádně strefit se stíny na víčka, a tak jim popadávají na tváře a všude kolem. Mnohdy s tím mají problémy i zkušenější holky, ale to je zapříčiněno hlavně kvalitou stínů. Nebo pokud obsahují třpytky, pak je jasné, že budou časem opadávat.

Tomuto se dá vyvarovat tím, že nejdříve nalíčíš oči a až pak naneseš make-up. Je ale možné, že ti to tak prostě nebude vyhovovat nebo si potřebuješ nalíčit make-upem i oční okolí, aby make-up nevypadal nepřirozeně. Pak tedy můžeš pod stíny nanést podkladovou bázi a stíny by měly opadávat méně. Pokud ti stíny opadávají pouze při líčení, nanes pod oči vrstvu sypkého transparentního pudru a po aplikaci stínů pudr opraš tzv. fun štětcem.

Lesk

Tenhle problém tě může trápit, pokud máš mastnou pleť nebo mastný make-up. Na tohle mnohdy nepomůže ani pudr, protože by ses musela pudrovat každou čtvrthodinu. A to samozřejmě není reálné.

V drogérii si můžeš pořídit papírky, které pohlcují přebytečný maz pleti. Nejsou nijak zvlášť drahé, jsou lehce dostupné a dokáží zachránit tvůj skvělý make-up na rande. Pokud po použití papírků ještě obličej přepudruješ, docílíš tím ještě lepšího výsledku.

Rtěnka nedrží

Pokud ti rtěnka nedrží a za půl hodiny už jí na rtech vůbec nepozoruješ, existuje opravdu jednoduchý trik. Natři první vrstvu rtěnky a tu pak obtiskni do kapesníčku, rty přepudruj transparentním pudrem a až poté nanes další vrstvu rtěnky. Rtěnka hned drží o něco lépe. Pokud ti tento postup nevyhovuje, tak se zkus zaměřit na nákup matnějších a sušších rtěnky. Určitě zapomeň na ty, které mají hydratační schopnosti, protože ty obecně méně vydrží.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply