Blanka Matragi

Hedy

Blanka Matragi

I neznalec módního odvětví ví, kdo je Blanka Matragi. Dlouhovlasá rusovláska je naprostou originalitou ve velkém světě módy. Nikdo není jako Matragi, nikdo nedělá šaty jako Blanka Matragi.

Rodina skláře

Blanka se narodila roku 1953 v rodině malíře skla ve Světlé nad Sázavou. A protože se obvykle talent dědí, byla tou šťastnou, která kreslířské nadání po otci zdědila. Studovala střední školu uměleckoprůmyslovou sklářskou a po jejím absolvování s vysvědčením jako brusička skla, odchází studovat dále na Vysokou školu uměleckou v Praze, obor oděvní výtvarnice.

Akademická malířka

Zde jí byl udělen titul akademická malířka a krátce nato vyhrál její návrh pro vytvoření kompletní výstroje pro sportovce na Letní olympijské hry, konané v roce 1978 v Moskvě.

Svatba s Libanoncem

Jméno Matragi získala při sňatku s libanonským inženýrem Markamem Matragin, se kterým se odstěhovala do Libanonu a zde tvořila své umělecko-návrhářské kolekce. Svět byl její prací uchvácen. Na šaty vkládala hotová výtvarná díla. Pro krásu a naprostou originalitu se stala oblíbenou po celém světě.

Autor obrázku: ***~^ ^~***

Ženy politiků a arabské princezny

Šaty, které jakoby odstartovaly toto davové unešení její tvorbou, vytvořila pro dceru libanonského ministra. Byly skvěle padnoucí, vyzdvihovaly krásu jejího těla a dodávaly potřebnou eleganci, šarm a vášeň. Ihned vzbudily zájem manželek politiků, diplomatů a dalších členů vlády a za nedlouho si od Blanky Matragi objednávaly arabské princezny.

Peníze nejsou podstatné

Mohla proto tvořit přesně to, po čem toužila. Naprosto dokonalé šaty. Každému modelu věnovala zvláštní pozornost a každý z nich musel být do nejmenších detailů dokonalý. Nic nedělala na půl, vše s maximálním nasazením. Dokud nebyla přesvědčena, že jde o perfektní šaty, neopustily její výrobnu. A jak by také ne. Arabské princezny rozhodně na cenu nehledí. Nezajímá je. Líbí se jim šaty, tak si je koupí.

Pro nejbohatší a nejmajetnější

Značka Blanka Matragi je synonymem pro maximální kvalitu a luxus. Nemusí se dívat na to, kolik její modely budou stát. Je si vědoma toho, že je prodá. Jejími pravidelnými zákaznicemi jsou ženy z nejvyšších kruhů, manželky nejbohatších mužů a také nejmajetnější ženy světa. Pokud projdeme žebříčky multimilionářů, můžeme vsadit na to, že současně listujeme v seznamu pravidelných nákupčích u Matragi.

Dlouhé a svatební šaty

Blanka navrhuje výhradně pro ženy a to obvykle dlouhé šaty a šaty svatební. V žádném případě však nezapomněla na svůj původ a nedávno představila svoji kolekci skleněných šperků. A zajímavost na závěr – jedinými muži, pro které vytvořila kolekci, je policejní sbor v Abú Zabí. Jim vytvořila pracovní uniformy.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply