Problém nevýrazného obočí

Hedy

Problém nevýrazného obočí

Obočí trápí hodně žen, a proto si jej trhají a trhají, a často to dokonce i přeženou. Jenomže co když tam ty chloupky prostě fakt chybí anebo obočí není pomalu ani vidět?

Dokreslit!

Prvním řešením je dokreslení tužkou. Tužku vol. měkkou, která se lehce rozmaže, aby v obočí nezůstaly tmavé fleky, a v odstínu tvých přirozených vlasů. Pokud bys vybrala moc světlý odstín nebo naopak třeba černou, mohlo by to pokazit celé líčení. S dokreslováním se nijak nepiplej, ale dělej každý chloupek rychlým tahem. Nekresli chloupky po celé délce obočí, působí to nepřirozeně.

Autor obrázku: Don Hankins

Druhou variantou je, že můžeš obočí dokreslit stíny. Nanášej je pomocí štětce, který používáš na gelové linky nebo jiného zešikmeného štětce. Opět dej pozor na to, jaké stíny použiješ a rozhodně používej vždy matné! Po dokreslení chloupků projeď obočí kartáčkem nebo vymytým kartáčkem ze staré řasenky. Pokud máš nepoddajné obočí, můžeš ho zkrotit gelem na obočí, lakem na vlasy nebo bezbarvou řasenkou.

Barvení

Mnoho lidí v dnešní době chodí na barvení obočí a řas ke kosmetičce. Mnohdy se pak ani nemusí malovat. Není to nijak extra drahá záležitost, cena se pohybuje kolem 80-150 Kč a barvení se musí po měsíci obnovit. Obarvit se ale můžeš i sama doma, v drogériích určitě nějaký přípravek seženeš.

Permanentní obočí

Pokud ti například obočí vypadalo nebo ti prostě od narození moc neroste a tebe už nebaví ho neustále dobarvovat, skvělým řešením je permanentní make-up. Je to vlastně barvení, které se aplikuje pomocí jehly do kůže. Cena je zde už mnohem vyšší a nenabízí ji každý salón, navíc se musí po 2-3 letech obnovovat. Permanentní make-up vypadá velmi nepřirozeně.

Nakonec, dobrým řešením by bylo i samotné tetování!

5 pravidel, jak se vyhnout dokreslování obočí

1. Nevytrhávej horní linii obočí, většinou tam ani není co trhat. Zaměř se spíše na konec a začátek obočí a na spodní linii. Tyto tři místa dokáží s obočím udělat divy mnohem více, než horní linie.

2. Před trháním obočí zamaskuj chloupky, které chceš vytrhat, korektorem. Zjistíš tak, jak bude vypadat výsledek.

3. Před trháním chloupky učeš hřebínkem nebo starým kartáčkem od řasenky.

4. Nespěchej.

5. Chloupky netrhej po trsech a dobře si rozmysli, který zrovna trháš.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply