Přírodní látky pro výrobu masky na vlasy

Hedy

Přírodní látky pro výrobu masky na vlasy

Nejlepšími přírodními maskami jsou ty, které si sami vyrobíte, protože znáte jejich složení a můžete zkombinovat právě to, co vaše vlasy potřebují.

Masku si můžete vytvořit na suché vlasy, na mastné, nebo jenom pro jejich ozdravení, lesk či zvýraznění jejich přirozené barvy. Některé ingredience nemusíte dokonce ani míchat, dají se použít i samostatně. Například žloutek je skvělý pro doplnění živin a vitamínů do vašich vlasů. Použít můžete i bílek, ale pozor na vymývání. Je lepší oplachovat vlasy vlažnější vodou, protože bílek by se mohl srazit. Kdyby se vám přece jenom srazil, nepanikařte. Dá se poměrně snadno vyčesat.

Čaje

Autor obrázku: Daniela Vladimirova

Pro projasnění a zvýraznění tmavé barvy vlasů je vhodný černý čaj. Vlasy po něm navíc hezky voní. Použít se dají i bylinkové čaje. Po těch budou víc lesklé a jemné. Naopak pro vyniknutí vaší přirozené blond barvy se hodí čaj z heřmánku, který vlasy také provoní a zároveň rozjasní. Čaje nemusíte používat horké, klidně je nechte úplně vychladnout, ale pro příjemné mytí používejte spíše středně teplé odvary.

Odvary můžete použít skoro ze všech bylin. Můžete převařit mateřídoušku, kopřivy, které jsou velmi zdravé nebo dokonce kořen z lopuchu. Na mastné vlasy použijte mátu nebo fenykl. Pro jemné vlasy můžete použít například meruňky. Proti padání vlasů je skvělým pomocníkem čekanka, přeslička nebo listy z ořechu.

Med, olej, citron, banán i mléko

Další potravinou, kterou můžete použít, je med. Dokonale vyživuje vlasy díky vysokému obsahu cukru, má antibakteriální účinky a uhlazuje vlasovou strukturu.

Olivový či kokosový olej (použít můžete i jiný) vytváří na vlasech ochrannou vrstvu a zabraňuje úniku vody a tím pádem vysoušení vlasů.

Autor obrázku: Tim Fields

Díky šťávě z citronů budou vaše vlasy lesklé a pevné. Citronová šťáva uceluje povrch vlasu a pomůže vám s roztřepenými konečky a lámáním vlasů. Navíc vám pomůže zbavit se lupů.

Tvaroh a mléko dokážou vlasy dokonale hydratovat, ocet jim potom dodá lesk. S octem je tu ale potíž v tom, že vlasy nijak zvlášť neprovoní. Je známo, že octová „vůně“ dokáže vydržet pěkně dlouho, takže po jednom umytí ji nejspíš nepřebije ani voňavý šampon.

Pokud máte křehké a lámavé vlasy, jistojistě vám pomůže banán. Musíte ho ale dobře rozmixovat, jinak by vám ve vlasech mohly zůstat kousky. Kašičku z banánu naneste na vlasy, nejlépe až ke kořínkům a nechte chvíli působit. Uvidíte, že se struktura vašich vlasů zlepší.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply