Shikakai – přírodní šampon na vlasy

Hedy

Shikakai – přírodní šampon na vlasy

Na trhu se objevují různé přípravky na vlasy, ať už chemické či přírodní. Shikakai je zcela přírodní a hlavně vlasům prospěšný. Je to ideální přípravek pro vlasy slabé a bez života.

Autor obrázku: avilasal

Acacia concinna neboli shikakai je keř rostoucí především v Indii. Produkuje podlouhlé plody tvaru lusku, které se sbírají a suší. Z těchto sušených plodů se potom vyrábí prášek, který má blahodárné účinky pro vlasy. Je určený zvláště pro suché a lámavé vlasy, vlasy bez lesku, vlasy slabé, jemné a bez života. Zamezuje také tvorbě lupů. Vlasy budou po umytí krásné a lesklé a vlasové kořínky budou posíleny.

Shikakai  se nejčastěji překládá jako „ovoce pro vlasy“ právě kvůli svým pozitivním účinkům.

U nás se dají tyto plody sehnat už jako připravený prášek, ze kterého si sami doma namícháte šampon. Aplikace není nijak složitá. Velice se podobá aplikaci heny nebo amly. Amla se mimo jiné může přidávat i do šamponu shikakai, protože tyto dvě ingredience se svými účinky doplňují a vaše vlasy pak budou zdravé, krásné a budou mít dostatek potřebných vitamínů. Šampon má prokázané účinky při zbavování se lupů. Podle vědeckých studií plody shikakai vykazují velmi dobré antimykotické a antibakteriální účinky.

Shikakai je přírodní šampon s mnoha výhodami, ale má i své nevýhody. Stejně jako amla trošku barví, takže by se asi neměl používat na hodně světle blond vlasy. Pokud ale i přesto chcete tento přípravek použít, zkuste se poradit s někým, kdo ho již dříve praktikoval. Shikakai vlasy neobarví, ale spíše je projasní. Nedodává vlasům jinou barvu, pouze je oživí.

Stejně tak jako na světlé vlasy by se Shikakaki powder neměl používat na vlasy odbarvené. Mohl by vytvořit nežádoucí tóny, i když je to nepravděpodobné. Jak již bylo zmíněno, hnědé vlasy projasní. Šedivé vlasy se mohou zabarvit. Při aplikaci používejte ochranné rukavice, aby se nezbarvila pokožka rukou. Pokud by se vám hmota dostala do očí, vypláchněte je pořádně čistou vodou.

Autor obrázku: Rick Lewis

Při aplikaci na středně dlouhé vlasy postačí dvě polévkové lžíce prášku. Na delší vlasy prášku trošku přidejte. Prášek dejte do misky a přelijte převařenou vodou. Následně nechejte 5 minut odstát a následně směs promíchejte. Měla by vzniknout hladká pasta. Nanášejte na mokré vlasy. Šampon vmasírujte do pokožky a naneste na celou délku vlasů. Nechte působit několik minut a poté opláchněte. Doporučuje se následné použití masky amla, která dodá vlasům potřebné vitamíny a hlavně lesk. Vlasy se potom budou mnohem lépe rozčesávat.

Účinky na vlasech mohou být různé. Některým uživatelům tento šampon sedí, některým ne. Většinou záleží na typu vlasů. Nejde ale pohledem rozeznat, jak vám bude šampon sedět, proto je nejlepší ho vyzkoušet, popřípadě zkusit i jiné přípravky, jako například amlu, cassiu atd. nebo je i zkombinovat.

Single content advertisement bottom
Filed in
Related posts
Your comment?
Leave a Reply